PŚ w Klingenthal. Vinzenz Geiger znowu najlepszy

fot. sportschau.de

Vinzenz Geiger ponownie okazał się najlepszy w zawodach w kombinacji norweskiej w niemieckim Klingenthal. Drugie miejsce zajął reprezentant Japonii Akito Watabe. Trzeci był prowadzący po skokach Austriak Lukas Greiderer. Szczepan Kupczak po nieudanym skoku nie wystartował do biegu.

fot. sportschau.de

Geiger po skokach zajmował piątą pozycję, ale dobra forma biegowa (łącznie drugi czas) pozwoliła mu wyprzedzić tuż przed finiszem rywali. Japończyk na drugie miejsce przesunął się z czwartego, a o drugie miejsce walczył do końca. Ostatecznie Akito stracił do zwycięzcy 4,1 sek., zaś Greiderer – 4,6 sek. Zacięta walka toczyła się o czwarte miejsce. Stoczyło ją czterech zawodników, którzy – co ciekawe – po skokach zajmowali miejsca 8-11. I – co również ciekawe – ostatecznie każdy z nich przesunął się o 4 miejsca w górę. Byli to w kolejności najepszy z Norwegów Jens Luraas Oftebro (+47,3 sek.) oraz trzech reprezentantów gospodarzy – Fabian Riessle (+47,6 sek.), Johannes Rydzek (+47,9 sek.) i Eric Frenzel (+48,3 sek.). Frenzlowi na pocieszenie został trzeci czas biegu.

Trochę dał się przez tę czwórkę na finiszu wyprzedzić siódmy po skokach Johannes Lamparter z Austrii (+52,9 sek.). Piąty z Niemców Manuel Faisst (+56,3 sek.) zajął dziewiątą pozycję, choć po skokach był na trzeciej pozycji. W pierwszej “10” zmieścił się też drugi z Japończyków Yoshito Watabe (+1:18,8 min.), który przesunął się względem skoków o cztery pozycje w dół. Warto dodać, iż trzeci z Japończyków Ryota Yamamoto spadł z drugiego miejsca po skokach na jedenastą pozycję, zaś najlepszy w biegu po raz kolejny był Fin Ilkka Herola. Słaby skok jednak nie pozwolił tym razem Finowi na dobry wynik (skończył na 17. miejscu).

wyniki zawodów

źródło: własne