Viktoria Rebensburg: „Przed wyścigiem miałam przeczucie, że nie zdołam pojechać dobrze”

fot: Aspen Snowmass / CC BY NC ND

fot:
Aspen Snowmass
/ CC BY NC ND

Viktoria Rebensburg opuściła rywalizację w Bad Kleinkirchheim i Cortinie z powodu choroby, a powrót do Pucharu Świata rozpoczęła od zwycięstwa w Kronplatz. Oprócz Niemki na podium znalazła się Ragnhild Mowinckel oraz Federica Brignone.

Dzisiejsza triumfatorka nie wierzyła, że może odnieść sukces po dłuższej przerwie w startach – Ostatnio przeziębienie nie dawało mi spokoju, ale już czuję się lepiej. Przed wyścigiem miałam przeczucie, że nie zdołam pojechać dobrze, ale ostatecznie udało mi się nawet zwyciężyć.

Dzięki pierwszemu miejscu we Włoszech 28-latka zdołała odzyskać czerwony plastron liderki giganta.

Ragnhild Mowinckel znajdowała się na prowadzeniu po pierwszym przejeździe, ale ostatecznie przegrała z Niemką o zaledwie 0,03 sek. – Jestem naprawdę dumna z siebie. Trochę szkoda, że nie udało się wygrać, ale to przecież nie moja ostatnia szansa.

Dla Norweżki to dopiero drugie podium w karierze – wcześniej w tym sezonie zajęła trzecie miejsce w supergigancie w Val d’Isere.

Federica Brignone, podobnie jak Rebensburg, przez ostatnie dni walczyła z chorobą, jednak udało się jej zająć trzecią pozycję – Nie dałam z siebie stu procent z powodu przeziębienia, ale jestem zadowolona z siebie. Następnym razem będzie lepiej.

Włoszka po raz kolejny miała okazję startować przed własną publicznością i nie omieszkała o tym wspomnieć podczas konferencji prasowej – To trudny, ale jednocześnie piękny stok. Szkoda, że nie możemy ścigać się tutaj codziennie.

Mikaela Shiffrin wypadła z trasy podczas pierwszego przejazdu i nie powiększyła przewagi w klasyfikacji generalnej – To się zdarza – skwitowała. – Popełniłam błąd, wynikający całkowicie z moje winy. Przede mną kolejne wyścigi, nie mam czym się martwić – zakończyła Amerykanka.

Źródło: www.spiegel.de / www.nrk.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.