Viktor Polášek letnim mistrzem Czech w skokach

Nasi południowi sąsiedzi rozegrali w niedzielę konkurs o tytuł letniego mistrza kraju w skokach narciarskich. Po złoty medal sięgnął Viktor Polášek.

Na normalnej skoczni we Frenštácie pod Radhoštěm rozegrano wczoraj letnie mistrzostwa Czech w skokach narciarskich. Najlepszy okazał się Viktor Polášek, który uzyskał 103,5 oraz 107 metrów (276,5 pkt.). Po tytuł wicemistrza kraju sięgnął Vojtěch Štursa, któremu sędziowie zmierzyli 102,5 oraz 105 metrów. Z brązowego medalu cieszyć musiał się Roman Koudelka. Najlepszy czeski skoczek minionej zimy najpierw skoczył 105,5 metra i prowadził po pierwszej serii. Zaledwie 99 metrów w drugiej rundzie nie pozwoliło mu jednak utrzymać pozycji.

W zawodach wystartował Polak – Wiktor Pękala. Niespełna dwudziestoletni zawodnik, który w grudniu minionego roku doznał groźnego wypadku podczas treningu, po skokach na odległości 84,5 oraz 92 metry, został sklasyfikowany na 13. lokacie. W kategorii kobiecej wygrała Karolína Indráčková, a wśród juniorów najlepszy był Sebastian Kellermann.

Pełne wyniki – mężczyźni

Pełne wyniki – kobiety

Pełne wyniki – juniorzy

Źródło: Czech-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.