Vikersund jednak powróciło do kalendarza PŚ

Skocznia Vikersundbakken została przywrócona do kalendarza Pucharu Świata przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) po tym, jak kilkanaście dni temu odebrano im zawody kończące cykl Raw Air. Organizatorzy ostatecznie przekonali do siebie działaczy i konkursy na pewno odbędą się właśnie w Vikersund.

Jeszcze we wrześniu FIS nie chciał przyznać skoczni w Vikersund potrzebnej do rozgrywania tutaj zawodów rangi Pucharu Świata. Według nich wymagała prac na zeskoku, które ujednoliciłyby jej profil. To zapobiegłoby sytuacjom podobnym do tych, które miały miejsce w tegorocznym konkursie drużynowym, gdy zawodnicy najważniejszych drużyn potrafili lądować na buli przez nieregularny tor lotu.

W przypadku, gdy konkursy miały nie odbyć się na norweskim mamucie, istniała możliwość przeniesienia ich na skocznię w Trondheim, gdzie zawodnicy zawitają przed Vikersund. Teraz nie ma już jednak takiej potrzeby. Ostatecznie dziś zapadła decyzja, by upragnioną homologację przyznać, co oznacza, że na Vikersundbakken odbędą się zawody w dniach 15-17 marca, które zakończą także cykl Raw Air.

Tym samym w sezonie 2018/2019 odbędzie się 7 konkursów PŚ w lotach. Turniej Raw Air rozpocznie się 9 marca przyszłego roku w Oslo, a zakończy 17 właśnie w Vikersund.

Źródło: dagbladet.no/fis-ski.com/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.