Veronka Velez-Zuzulová podda się operacji kolana, możliwy powrót nawet za 2 miesiące

fot. Aquablue71 / CC BY ND

fot. Aquablue71 / CC BY ND

Veronika Velez-Zuzulová, która nabawiła się poważnego urazu kolana podczas treningów w Argentynie nie zamierza rezygnować z walki o występ na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Dziś wieczorem Słowaczka ma przejść operację, która powinna pozwolić jej wrócić do treningów jeszcze w tym roku.

33-letnia słowacka alpejka doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to jej ostatnia szansa na medal igrzysk olimpijskich. W ostatnich sezonach Zuzulová nie opuszcza czołowej dziesiątki klasyfikacji slalomu w Pucharze Świata, a w ostatnich dwóch edycjach tego cyklu zajmowała 2. miejsce. Po wizycie u doktora Bertranda Sonnery Cotter w Lyonie została podjęta decyzja, że Słowaczka przejdzie nowoczesną operację, która ma umożliwić jej powrót do treningów w ciągu dwóch miesięcy. Przy zwykłej operacji uszkodzonych więzadeł w prawym kolanie przerwa musiałaby trwać od 6 do 8 miesięcy, co oznaczałoby, że w sezonie 2017/2018 Veronika nie mogłaby wystąpić.

Taki sam uraz wykluczył Zuzulovą z udziału w igrzyskach olimpijskich w Soczi przed 4 laty. To jeszcze bardziej motywuje słowacką zawodniczkę do walki o swoje marzenia czyli występ na igrzyskach w Pjongjang – Igrzyska Olimpijskie są dla mnie silną motywacją. Trenuję ciężko całe życie, aby się tam dostać. Wiem, że to będzie trudne, ale nie mogę doczekać się powrotu – powiedziała Zuzulová w rozmowie z sport.pravda.sk.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Veronika mogłaby wrócić do jazdy na śniegu w grudniu lub na początku przyszłego roku.

Źródło: sport.pravda.sk

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.