Veronika Velez-Zuzulová odniosła kontuzję kolana

fot. Arthur Mouratidis via Wikimedia Commons

fot. Arthur Mouratidis via Wikimedia Commons

Jedna z najlepszych slalomistek poprzedniego sezonu – Veronika Velez-Zuzulová została kontuzjowana podczas obozu treningowego w Argentynie.

Słowacka alpejka przebywała w argentyńskim ośrodku narciarskim Ushuaia, gdzie przygotowywała się do kolejnego sezonu. Jednak z powodu poważnego urazu prawego kolana Zuzulová musiała wrócić do Europy, gdzie miała przejść dokładne badania. Jak na razie nie wiadomo jaka jest dokładna diagnoza dla Słowaczki. Nieoficjalnie mówi się o uszkodzeniu więzadeł kryżowych – Wciąż nie mamy pełnych wyników badań. W szpitalu są pewne ograniczenia techniczne. Oczywiście jest nam przykro z powodu tego co się stało. Niestety kontuzje to powszechna rzecz w sporcie na najwyższym poziomie i musimy się z tym zmierzyć. Po prostu, takie jest życie – powiedział ojciec i trener zawodniczki, Timotej Zuzula.

Dopóki nie poznamy dokładnej opinii lekarzy, ciężko przewidywać kiedy Zuzulová będzie mogła powrócić do treningów na nartach. Sama zawodniczka na pewno nie zamierza łatwo się poddać. Na facebooku podzieliła się z fanami zdjęciem z treningu na rowerze stacjonarnym – Nawet uśmiech powrócił. Walka się zaczęła – napisała nad zdjęciem Słowaczka.

Źródło: sport.pravda.sk, facebook.com/Veronika-Velez-Zuzulova-400906173292481/

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.