fot. Stephan Vereno / CC BY ND

W wieku 29 lat karierę narciarza alpejskiego zakończył Valentin Giraud Moine. Licznik miejsc na podium Francuza w Pucharze Świata zatrzymał się na liczbie 2, co i tak może być chyba uznane za niezły wynik, biorąc pod uwagę jego perypetie zdrowotne. 

fot. Stephan Vereno / CC BY ND

Przed kilkoma dniami francuski alpejczyk Valentin Giraud Moine ogłosił decyzję o zakończeniu kariery. Wstępna decyzja zapadła wprawdzie już wiosną podczas mistrzostw Francji, jednak były już zawodnik francuskiej kadry przez ostatnie miesiące wciąż przygotowywał się fizycznie z kadrą B na wypadek, gdyby postanowił zmienić zdanie. 29-letni Giraud Moine zdecydował jednak, że nadszedł odpowiedni moment na rozbrat z nrtami i możemy być już pewni, że nie zobaczymy go na trasach Pucharu Świata w przyszłym sezonie.

Ostatnim występem w karierze Francuza były zawody Pucharu Świata w Saalbach w zjeździe w marcu tego roku. Zajął on wówczas 46. miejsce. W sezonie 2020/2021 punktował tylko dwa razy, a jego najlepszym wynikiem było 14. miejsce w Val d’Isere. Zdecydowanie najlepiej może on wspominać lata 2016-2017, w których udało mu się dwukrotnie stanąć na podium. W marcu 2016 zajął on drugie miejsce w zjeździe w Kvitfjell, a niecały rok później w Kitzbühel powtórzył ten wynik. Zaledwie kilka dni po świetnym występie w Kitzbühel w wyniku upadku w Garmisch-Partenkirchen doznał poważnej kontuzji, po której przez wiele miesięcy musiał odpoczywać od nart. Do ścigania w Pucharze Świata powrócił dopiero po około roku i 10 miesiącach, ale nie był w stanie już nawiązać do najlepszych występów.

Źródło: ledauphine.com