Val d’Isere gotowe do zastąpienia Beaver Creek

fot. Steve Slaby / CC BY ND

fot. Steve Slaby / CC BY ND
fot. Steve Slaby / CC BY ND

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że w tym roku nie uda się zorganizować zawodów alpejskiego PŚ mężczyzn w Lake Louise. Wciąż nie wiadomo co z Beaver Creek, które ma gościć alpejczyków tydzień później (2-4 grudnia). Jeśli również te zawody zostaną odwołane to możliwe, że w tym terminie zastępstwo obejmie Val d’Isere.

Kontrola śniegu w Beaver Creek ma odbyć się jutro i po jej zakończeniu powinniśmy wiedzieć czy panowie będą mogli w tym roku możliwość wystartowania w PŚ w Ameryce czy też nie. W Beaver Creek ma odbyć się rywalizacja w zjeździe (2 grudnia), super-G (3 grudnia) i slalomie gigancie (4 grudnia). Istnieje jednak spore zagrożenie, że nie uda się przygotować tras na czas i alpejczycy, którzy już trenują w Ameryce będą musieli wracać do Europy, a Ci, którzy dopiero planowali wylot zostaną zmuszeni do odwołania rezerwacji. FIS ma już gotowy plan awaryjny na tę ewentualność.

Jako zastępca Beaver Creek ma zostać mianowane francuskie Val d’Isere. Tam organizatorzy przygotowywali się przede wszystkim na zawody, które są zaplanowane na 10 i 11 grudnia – tydzień po Beaver Creek, ale są również gotowi, aby przyjąć zawodników już wcześniej, bowiem w Alpach warunki śniegowe są o wiele lepsze niż za Oceanem Atlantyckim.

Źródło: skichrono.fr

1 thought on “Val d’Isere gotowe do zastąpienia Beaver Creek

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.