Utytułowany skoczek wraca do zawodów Pucharu Świata

Drugi skoczek klasyfikacji generalnej w sezonie 2017/18, Niemiec Richard Freitag powraca do zawodów najwyższej rangi. 30-latek wystąpi w grupie krajowej podczas weekendu w Titisee-Neustadt (HS 142).

Powrót po rocznej przerwie

Freitag od dłuższego czasu przeżywa trudne chwile. Obecnie jest cieniem zawodnika sprzed czterech sezonów, kiedy to znalazł się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej Puchar Świata, ustępując jedynie Kamilowi Stochowi. W ostatnim czasie, skoczek trenujący na co dzień z Christianem Winklerem, zaczął jednak notować przyzwoite wyniki w zawodach FIS Cup.

Dzięki temu znalazł się w grupie krajowej na konkursy najwyższej rangi w Titisee- Neustadt. Te odbędą się w najbliższy weekend. Dla 30-latka z Erlabrunn będzie to pierwszy występ w elicie od konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen w minionym sezonie, gdzie był 27.

Dwunastu Niemców wystąpi w Titisee-Neustadt

Oprócz Freitaga na Hochfirstchanze (HS 142) zobaczymy również Karl Geigera, Markusa Eisenbichlera, Stephana Leyhe, Piusa Paschke, Constantina Schmida, Andreasa Wellingera, Severina Freunda, Davida Siegela, Martina Hamanna, Philippa Raimunda oraz Justina Lisso.

W sezonie olimpijskim 2021/22 w niemieckim Titisee-Neustadt odbędą się dwa konkursy indywidualne. Rywalizację poprzedzą kwalifikacje.

Przypomnijmy, że pierwotnie gospodarzem zawodów organizowanych w Badenii Wirterbergii miało być Sapporo, jednak Japończycy w obawie przed rozprzestrzenianiem się wariantu omikron podjęli decyzję o ich odwołaniu.

źródło: DSV