Utytułowany skoczek poza składem na konkurs w Ga-Pa

Już dziś rozpoczyna się 70. Turniej Czterech Skoczni. Jak wiadomo, reprezentacja gospodarzy nie wystawi grupy krajowej podczas rywalizacji na Schattenbergschanze w Oberstdorfie. Ma się to zmienić podczas konkursu noworocznego w Garmisch-Partenkirchen. Na starcie zabraknie jednak Richarda Freitaga.

Niemiecka krajówka dopiero w Ga-Pa

Dzisiejszą rywalizacją w Oberstdorfie tradycyjnie już rozpoczyna się kolejna już – 70. edycja Turnieju Czterech Skoczni. Na starcie konkursu na Schattenbergschanze (HS 137) nie zabraknie oczywiście drużyny gospodarzy. Podopieczni Stefana Horngachera wystąpią jednak w podstawowym, siedmioosobowym składzie, który tworzyć będą: Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Pius Paschke, Constantin Schmid, Andreas Wellinger oraz Severin Freund. Austriacki szkoleniowiec naszych zachodnich sąsiadów poinformował bowiem, że nie wystawi grupy krajowej na pierwszy akord batalii o Złotego Orła. O szczegółach pisaliśmy tutaj >>>

Bez Freitaga na starcie

Niemiecka grupa krajowa wystąpi podczas konkursu noworocznego w Garmischparkenkirchen, gdzie oprócz wspomnianej siódemki z Oberstdorfu wystartują również: David Siegel, Martin Hamann, Philipp Raimund, Kilian Maerkl, Justin Lisso oraz Felix Hoffmann. Niestety w grupie tej zabrakło nazwiska Richarda Freitaga, który w ostatnim czasie zmaga się z dużymi problemami.

Warto dodać, że drugi zawodnik klasyfikacji generalnej sezonu 2017/18 został niedawno odsunięty od kadry A i trenuje indywidualnie pod okiem Christiana Winklera. W sezonie olimpijskim 30-latek regularnie bierze udział w konkursach rangi FIS Cup, gdzie podczas ostatniej rywalizacji w Norwegii dwukrotnie uplasował się w czołowej “10”. To nie wystarczyło jednak do tego, żeby znaleźć uznanie w oczach Stefana Horngachera.

źródło: DSV