Utytułowany norweski biegacz założył własny zespół. Będzie próbował sił w maratonach

fot. Irek Trawka

Jeden z najbardziej utytułowanych biegaczy ostatniej dekady – Martin Johnsrud Sundby – nie zamierza próżnować po zakończeniu startów w Pucharze Świata. Norweg, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, założył własny zespół długodystansowy i w jego barwach zamierza od nowego sezonu walczyć o jak najlepsze wyniki w cyklu maratonów narciarskich Visma Ski Classics.

fot. Irek Trawka

Martin Johnsrud Sundby to postać, której fanom biegów narciarskich nie trzeba przedstawiać. Norweg to bowiem jeden z najlepszych zawodników ostatnich lat, który na swoim koncie ma trzy triumfy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, dwa zwycięstwa w cyklu Tour de Ski, a także worki medali z mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich.

Po sezonie 2020/2021 Sundby postanowił jednak skończyć ze startami w zawodach PŚ, o czym poinformował w filmie dokumentalnym o swojej osobie. Norweg zdradził wówczas, iż nie rezygnuje całkowicie ze sportu i należy się spodziewać, że pojawi się na starcie maratonów narciarskich.

Trzykrotny triumfator Pucharu Świata dotrzymał słowa, a nawet zaskoczył jeszcze bardziej, gdyż postanowił założyć własny zespół. Ekipa Sundby’ego ma się nazywać Team Koteng Eidissen i od sezonu 2021/2022 ma rywalizować w zawodach z cyklu Visma Ski Classics. W nowej drużynie, oprócz utytułowanego Norwega, znaleźli się także inni znakomici biegacze, którzy w przeszłości z powodzeniem rywalizowali w Pucharze Świata – Niklas Dyrhaug i Chris Jespersen. W składzie jest również Torleif Syrstad. O jak najlepsze wyniki w rywalizacji kobiet walczyć będzie natomiast Astrid Oyre Slind.

Źródło: Instagram