Utytułowany czeski biathlonista zakończył karierę

fot: M. Król

Trzykrotny medalistka olimpijski z Soczi, Ondřej Moravec, po siedemnastu latach startów w Pucharze Świata postanowił zakończyć zawodową karierę. Ostatnim występem doświadczonego 36-letniego Czecha była dzisiejsza pojedyncza sztafeta mieszana. – Teraz mam inne życie – mówi.

fot: M. Król

Niedzielna pojedyncza sztafeta mieszana rozgrywana podczas zawodów Pucharu Świata w Novym Meście była dla Ondřeja Moravca niezwykle emocjonująca. 36-latek, który w tym sezonie nie prezentował już tak dobrej formy jak w poprzednich latach, postanowił bowiem zakończyć karierę i to właśnie występ w parze z Lucie Charvatovą miał być jego ostatnim startem w gronie zawodowców. Rodaczka Moravca nie popisała się jednak na strzelnicy i doświadczony biathlonista w biegu wieńczącym jego karierę finiszował dopiero na siedemnastej pozycji.

Zaraz po zakończeniu rywalizacji na Czecha czekała niespodzianka, gdyż za linią mety stała jego żona Veronika oraz dzieci: Rozálie i Ondřej. Moravec, w tak ważnej dla siebie chwili, mógł zatem liczyć na wsparcie rodziny. – Naprawdę się tego nie spodziewałam. Wspaniale było ich tam zobaczyć. Nie płaczę zbyt często, ale teraz płakałem jak małe dziecko – mówił biathlonista. – To był piękny rok. Były wzloty i upadki, jak w normalnym życiu. Spędziłem dwadzieścia lat z tą grupą i oni byli dla mnie jak druga rodzina. Teraz mam jednak inne życie i naprawdę nie mogę się tego doczekać – dodawał Czech cytowany przez sport.cz.

Ondřej Moravec to jeden z najbardziej utytułowanych czeskich biathlonistów ostatnich lat. 36-latek ma w swoim dorobku trzy medale olimpijskie z Soczi (dwa srebrne i brązowy) oraz sześć krążków mistrzostw świata (w tym złoto z czempionatu globu w Kontiolahti). Czech czternastokrotnie stawał na podium zawodów Pucharu Świata i odniósł jedno zwycięstwo w zawodach najwyższej rangi – triumfując w biegu masowym w Oslo w sezonie 2012/2013.

Źródło: sport.cz / informacja własna