Utalentowani słoweńscy skoczkowie ogłosili zakończenie kariery

fot. M. Rudzińska

Tegoroczna Planica będzie wyjątkowa z punktu widzenia słoweńskich kibiców. Trzech skoczków kraju gospodarzy pożegna się ze skokami narciarskimi. Bor Pavlovcic odda ostatni skok w piątek, a Tilen Bartol i Cene Prevc w sobotę.

 
fot. M. Rudzińska

Finałowe zmagania w Planicy to zawsze magiczna atmosfera, kapitalne loty i jedna wielka impreza. Wielu skoczków co roku decyduje się oddać ostatni skok w karierze właśnie tam. Nie inaczej będzie w tym roku. Na zakończenie swojej przygody ze skokami zdecydowało się w tym roku aż trzech Słoweńców.

Słoweńskie talenty ogłosił koniec kariery

Cene Prevc już na początku sezonu dał do zrozumienia, że ​​ostatni raz skoczy w Planicy na zakończenie Pucharu Świata. Teraz to Bor Pavlovcic i Tilen Bartol oficjalnie ogłosili swoje pożegnanie ze skokami.

Najstarszym z nich jest Cene, który ma 27 lat, podczas gdy Bor i Tilen mają odpowiednio zaledwie 24 i 25 lat. W przypadku Pavlovcicaa główne problemy, które skłoniły do tej decyzji, były związane z jego wagą, podczas gdy Bartol ma po prostu dość skoków. Długo nie startował w Pucharze Świata. Ostatni raz oglądaliśmy go zeszłym roku w Planicy,. Ostatnie punkty w rywalizacji elity zdobył też na Letalnicy w 2021 roku.

Cena osiągnął najlepszy sezon Pucharu Świata ze wspomnianego trio, zajmując dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej w sezonie 2021/22, a także szczycił się srebrnym medalem w konkursie drużynowym na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. W Pucharze Świata raz wskoczył na trzeci stopień podium. Bor najlepszy sezon zaliczył w 2020/21, w którym w klasyfikacji generalnej był trzynasty i trzykrotnie stawał na podium. 

Bartol nie miał znaczących sukcesów. W Pucharze Świata stanął na podium w 2021 roku w Vikersund, gdzie wraz z kolegami z drużyny był trzeci w konkursie drużynowym i może pochwalić się występem na igrzyskach olimpijskich.

Źródło: siol.net

Mateusz Król
Obserwuj