USA: Medale rozdane. Krajowy czempionat dla Belshaw i Larsona

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

W ostatnie dni lipca rozegrano w USA krajowym czempionat w skokach i kombinacji norweskiej. Areną zmagań był kompleks Utah Olympic Park w Salt Lake City, gdzie po złote medali sięgali Annika Belshaw i Casey Larson.

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

Walka o medale stanowiła element przygotowań do zbliżających się igrzysk w Pekinie. – Zdobywanie mistrzowskiego tytułu jest zawsze ważne, ale w tym roku sportowcy muszą być przygotowani do rywalizacji, gdy udadzą do zawodów kwalifikujących ich na igrzyska olimpijskie – powiedział Jed Hinkley, dyrektor ds. sportu nordyckiego USA.

Wydarzenie towarzyszyło tygodniowemu festiwalu Springer Tournee, które ma na celu upamiętnić zmarłych w 2020 roku, Corby’ego Fishera i Chucka Herckerta.

W rywalizacji na skoczni normalnej o rozmiarze 100 metrów zwycięzcą wśród kobiet została Annika Belshaw, która skakała po 90 i 86,5 metra. Czołową trójkę uzupełniły Nina Lussi i Anna Hoffmann. Wśród mężczyzn najlepiej zaprezentował się Casey Larson, który uzyskał 101,5 i 96,5 metra. Kolejne miejsca na podium dla Andrewa Urlauba i Deckera Deana.

Z pełnymi wynikami można zapoznać się tutaj.

Sobotnia rywalizacja odbyła się na dużym obiekcie o rozmiarze 134 metrów. Zwycięstwa ponownie dla Belshaw (121,5 ; 120 m) i Larsona (127,5 ; 133 m). Listę medalistek uzupełniają Anna Hoffmann i Nina Lussi, zaś u mężczyzn Dean Decker i Andrew Urlaub.

Pełne wyniki dostępne są tutaj.

Źródło: usanordic.org