USA, Kanadyjczycy i Słoweńcy ogłosili składy na PŚ w Sölden

fot. Movimiento base / CC BY ND

fot. Movimiento base / CC BY ND

Jesteśmy już przyzwyczajeni, że z ogłoszeniem składów najdłużej czekać trzeba na Stany Zjednoczone i Kanadę. W końcu na dwa dni przed zawodami otwarcia sezonu w narciarstwie alpejskim, poznaliśmy również nazwiska uczestników inauguracji PŚ z tych krajów. Nie zdążyliśmy jeszcze zaprezentować składu reprezentacji Słowenii, która wprawdzie osłabiona została poprzez kontuzję Ilki Stuhec, ale wciąż ma swoje atuty. 

W swoim żenskim składzie na Sölden Stany Zjednoczone mają dwie zawodniczki, które w swojej karierze wygrywały slalom gigant i jednocześnie dużą kryształową kulę za wygraną w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Mowa oczywiście o Mikaeli Shiffrin i Lindsey Vonn. Poza nimi USA reprezentować będą Foreste Peterson i Megan McJames. Po problemach zdrowotnych do wyścigów wraca Ted Ligety, który powinien być liderem męskiego składu. Ostatni występ Ligety zaliczył w grudniu ubiegłego roku w Alta Badia. Na pewno miło byłoby widzieć Teda w dawnej, mistrzowskiej formie. Pozostali wybrańcy na gigant w Sölden to Hig Roberts, Tommy Ford, David Chodounsky, Tim Jitloff, Ryan Cochran-Siegle oraz Samuel DuPratt.

Kanadyjczycy w zawodach kobiet będą mogli wspierać cztery swoje reprezentantki: Marie-Michèle Gagnon, Valérie Grenier, Ali Nullmeyer i Mikaelę Tommy. Z kolei w gigancie mężczyzn pojedzie trzech alpejczyków z Kanady: Phil Brown, Erik Read i Trevor Philp. W poprzednim roku Sölden nie było dla Kanadyjczyków zbyt szczęśliwe. Punkty zdobyła jedynie Marie-Michèle Gagnon, która zajęła 17. miejsce.

Chociaż w kadrze Słowenii było niedawno sporo niepewności związanej ze zdrowiem kilku zawodniczek to ostatecznie będą one mogły wystartować w Sölden. Niestety ze składu nagle wypadła Ilka Stuhec. Kobiecą reprezentację stanowić będą Ana Drev, Tina Robnik, Ana Bucik, Meta Hrovat oraz Desire Ajlec, natomiast w składzie męskim znaleźli się Žan Kranjec oraz Štefan Hadalin. Rok temu Kranjec był bardzo blisko podium, zajmując w Sölden 4. miejsce. Spośród kobiet najwyższe miejsce zajęła Drev, która została sklasyfikowana na 10. pozycji. Oboje, jeśli znajdują się w dobrej formie, mogą pokusić się o sprawienie małej niespodzianki.

Każda z trzech wyżej wymienionych reprezentacji kobiecych ma w swojej składzie po jednej debiutantce. W składzie USA jest to Foreste Peterson, w Kanadzie Ali Nullmeyer, a w Słowenii Desire Ajlec.

Aktualizacja

Z powodu kontuzji uszkodzenia więzadeł krzyżowych i łąkotki w Sölden nie wystąpi Ali Nullmeyer. Sezon 2017/2018 dla młodej Kanadyjki można uznać za zakończony.

Program alpejskiego PŚ w Sölden

Źródło: alpinecanada.org, siol.net, facebook.com/usskiandsnowboard

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.