Uraz palca storpedował plany Ebby Andersson. “Jeszcze nie jestem gotowa na start”

fot: M. Rudzińska

fot: M. Rudzińska

Ebba Andersson to kolejna zawodniczka ze Szwecji, która w ostatnich tygodniach doznała kontuzji podczas sesji treningowej na nartorolkach. Uraz 23-letniej biegaczki nie jest poważny, ale z jego powodu reprezentantka Trzech Koron musiała opuścić zawody Alliansloppet Action Week.

Minione tygodnie to prawdziwa passa nieszczęść dla zawodniczek ze Szwecji. Najpierw informowano o złamaniu łokcia Stiny Nilsson, potem o złamaniu żebra Eveliny Settlin, a teraz do tego grona dołączyła Ebba Andersson, która niedawno podczas treningu na nartorolkach doznała niegroźnej kontuzji palca u ręki. O urazie 23-letniej biegaczki powiadomił Szwedzki Związek Narciarski przy okazji zawodów Alliansloppet Action Week w Trollhättan.

– [Ebba] trenuje w pełnym wymiarze godzin i dołączy do reprezentacji podczas obozu treningowego po zakończeniu zawodów w Trollhättan – czytamy w komunikacie prasowym cytowanym przez SVT.

Sama biegaczka krótko skomentowała swoją nieobecność kontaktując się ze szwedzką telewizją SVT. – Oczywiście fajnie byłoby znów mieć okazję, aby wystartować w zawodach, ale z powodu tej bądź co bądź niegroźnej kontuzji po prostu nie jestem na to gotowa – tłumaczy Andersson.

Źródło: SVT