Uraz norweskiego mistrza podczas obozu w Anterselvie

fot. cbc.ca

cbc.ca

Johannes Thingnes Boe przebywa obecnie na zgrupowaniu we włoskiej Anterselvie z biathlonową kadrą Norwegii. Triumfator minionego sezonu Pucharu Świata trenuje jednak indywidualnie, bowiem doznał urazu uda.

Jak donosi NRK, Johannes Thingnes Boe wybrał się na wycieczkę górską w północnych Alpach. Według norweskiego nadawcy publicznego biathlonista stracił równowagę podczas treningu biegowego i upadł, doznając urazu lewego uda. Okoliczności sprawiły, że trening zdobywcy Kryształowej Kuli został dostosowany do jego stanu zdrowia i teraz Boe ćwiczy indywidualnie skupiając się na treningu siłowym i strzeleckim.

Całe zajście skomentował trener norweskiej kadry, Francuz Siegfried Mazet. – Chciałbym, aby Johannes uczestniczył w pozostałych dniach treningowych, ponieważ chcemy do maksimum wykorzystać czas spędzony w Anterselvie – powiedział Mazet.

Do sytuacji odniósł się także Johannes Thingnes Boe, który za półtora miesiąca będzie bronił Kryształowej Kuli za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. – Zbiegaliśmy z góry i wtedy uderzyłem nogą w kamień, a następnie upadłem udem na skałę – mówi Boe. – Mój trening będzie teraz trochę inny, ale wystarczy go zaakceptować i wykonywać – skwitował Norweg.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.