Uraz Elisabeth Kappaurer, występ w Sölden zagrożony

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Pech nie opuszcza austriackiej kadry. Już w poprzednim sezonie austriaccy alpejczycy zostali mocno zdziesiątkowani, a u progu sezonu olimpijskiego pojawiają się kolejne informacje o kontuzjach w tej kadrze. Tym razem z urazem zmaga się Elisabeth Kappaurer.

Podczas treningu kondycyjnego w ośrodku przygotowań olimpijskich w Voralberg u Kappaurer pojawiło się złamanie zmęczeniowe w stopie. Dla Elisabeth Kappaurer to kolejne problemy ze stopą po złamaniu kości śródstopia, jakiego doznała w styczniu 2016 roku. Jak informuje skionline.ch, lekarze w klinice doktora Finka w Hochrum uważają, że operacja nie będzie potrzebna. Przy zastosowaniu tradycyjnych i bardziej nowoczesnych metod, Kappaurer ma zostać przywrócona do zdrowia nawet do zawodów w Sölden, które inaugurują sezon na półkuli północnej i otwierają Puchar Świata 2017/2018 pod koniec października.

Z innymi urazami boryka się wielu reprezentantów Austrii na czele z Marcelem Hirscherem. Kontuzjowani są także Rosina Schneeberger, Daniel Meier, Clemens Nocker i Sabrina Maier.

Sezon 2016/2017 Kappaurer mogła uznać za całkiem udany. Po raz pierwszy zapunktowała w Pucharze Świata i plasowała się w zawodach tej rangi na całkiem dobrych miejscach. Szczególnie pozytywna była dla niej końcówka zimy. W swoich czterech kolejnych startach w PŚ za każdym razem kończyła w czołowej 20, a jej najlepszy wynik to 11. miejsce w kombinacji w Crans Montana. Elisabeth punktowała także w slalomie i gigancie.

Źródło: skionline.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.