Uraz Davida Siegela po upadku w konkursie drużynowym

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

David Siegel we wczorajszym konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi po skoku na 142,5 metra upadł podczas lądowania. Pierwsze informacje mówiły o bardzo poważnych konsekwencjach tego zdarzenia. Z zakopiańskiego szpitala spłynęły jednak lepsze niż się spodziewano wiadomości.

Reprezentacja Niemiec w skokach narciarskich triumfowała we wczorajszym konkursie drużynowym w Zakopanem przed ekipą z Austrii (o 0.1 pkt.) i Polską. Nie przeszkodził im w tym nawet upadek Davida Siegela w drugiej serii konkursowej. 22-latek podczas lądowania na 142,5 metrze przewrócił się i bardzo długo się nie ruszał. Niestety nie zadziałał system wypięcia się nart skoczka. Do akcji wkroczyły służby medyczne, które zniosły z zeskoku Niemca i odwiozły go do zakopiańskiego szpitala. Od początku wiadomo było, że prawe kolano Siegela jest w złym stanie. Pierwsze informacje jakie otrzymywali dziennikarze mówiły o skręceniu kolana i zerwanych więzadłach. Dzisiaj już wiadomo po wykonanym w Polsce rentgenie, że David Siegel nie doznał żadnych złamań ani skręceń kostnych. W tym momencie Niemiec już jest w drodze do ojczyzny gdzie przejdzie kolejne badania pod kątem zerwanych więzadeł. Trafi pod opiekę reprezentacyjnego lekarza – dr. Marka Dorfmuellera.

Po całym zdarzeniu zburzony był trener kadry Niemiec – Werner Schuster, który wprost oskarżył sędziów za zaistniałą sytuacje. – Choć za upadek winę ponosi także David, bo popełnił błąd podczas lądowania, to jury zawodów dopuściło się największego błędu nie podejmując decyzji o skróceniu rozbiegu przed jego skokiem. – komentował.

Życzymy Davidovi Siegelowi szybkiego powrotu do zdrowia i skoków!

Źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.