Upadek Macieja Kota na treningu w Oberhofie

Maciej Kot Szczyrk 2015

Niedawno zakończył się sezon letni, a polscy skoczkowie narciarscy nadal pracują na pełnych obrotach. Aktualnie odbywają treningi na torach lodowych w niemieckim Oberhofie. Podczas swojego skoku na jednym z treningów upadku doznał Maciej Kot.

Polski zawodnik na jednym z pierwszych treningów zaliczył groźnie wyglądający upadek. Na szczęście naszemu reprezentantowi nic złego się nie stało. – Przeleciałem do przodu na głowę, ale, jak to mówią, trzeba umieć upadać tak, żeby nic się nie stało – mówił ze spokojem Kot w rozmowie z TVP Sport.

Polscy skoczkowie w Niemczech będą trenować do piątku. Jeśli pogoda pozwoli to następnym planem będą treningi w Wiśle i Szczyrku.

– Na torach lodowych będziemy trenować do pierwszych startów – poinformował Kamil Stoch, po czym dodał „Ale fanie jest sobie przypomnieć, jak się jeździ po takich torach”.

Do rozpoczęcia sezonu zimowego 2015/2016 dzielą nas zaledwie trzy tygodnie. Na ten moment nie znamy jeszcze składu w jakim zaprezentują się nasi skoczkowie na inauguracji w Klingenthal.

Źródło: tvp.sport.pl

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.