Zamknij

Uniwersytet Jagielloński zorganizuje konferencję dla trenerów narciarstwa alpejskiego

21:02, 20.09.2017 Marek Cielec
Skomentuj

fot. Arthur Mouratidis via Wikimedia Commons / CC BY

Uniwersytet Jagielloński będzie w październiku gospodarzem konferencji trenerów, instruktorów i nauczycieli akademickich narciarstwa alpejskiego "Trendy, rozwój, szkolenie, przyszłość narciarstwa w krajach Europy Środkowo-Zachodniej". Konferencja ma na celu podzielenie się ze środowiskiem narciarskim doświadczeniami związanymi ze szkoleniem w narciarstwie alpejskim oraz wywołać owocną dyskusję.

Swoją wiedzą, doświadczeniami, rozwiązaniami, które docelowo mają pomóc trenerom i instruktorom w opracowaniu planów treningów, podzielą się prelegenci z Polski oraz goście zagraniczni. Na konferencji pojawią się m.in. Niemka Fanny Chmelar, była narciarka, która na liście swoich osiągnięć ma miejsca na podium w Pucharze Świata, obecnie trenerka i instruktorka. Drugim gościem z zagranicy będzie Norbert Meister - austriacki trener wychowania fizycznego i psycholog sportowy, szef szkół narciarskich i wykładowaca Federalnego Instytutu Wcyhowania Fizycznego w Austrii. Na konferencji pojawi się także druga Niemka - Nina Perner - która również niegdyś jeździła w Pucharze Świata osiągając w nim niezłe wyniki. Obecnie zajmuje się szkoleniem dzieci, jest członkinion Niemieckiego Federalnego Związku Trenerów. Polskimi prelegentami będą Izabela Wysocka (była reprezentantka Polski w narciarstwie alpejskim, obecnie Instruktor Wykładowca SITN-PZN i trener II klasy), Piotr Górnicki (Instruktor Wykładowca SITN-PZN, były zawodnik Carvingowego Pucharu Polski), Piotr Kapustianyk (Instruktor Wykładowca SITN-PZN), Piotr Stawarz (były członek kadry nardowej, trener narciarstwa alpejskiego, Instruktor Wykładowca SITN-PZN), Marek Szlachta (Asystent Instruktora Wykładowcy SITN-PZN), Rafał Wolk (trener II klasy narciarstwa, Instruktor Wykładowca SITN-PZN).

Miejscem, w którym odbędzie się konferencja będzie Aula Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wystąpienia będą mieć miejsce w dniach 28-29. Organizatorem jest Biuro Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego, a współorganizatorami Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN (SITN-PZN) oraz Akademicki Związek Sportowy. Poniżej przedstawiamy program wystąpień.

Osoby, które mają chęć pojawić się na tej konferencji mogą zgłosić swój udział poprzez formularz dostępny na stronie internetowej konferencji. Koszt wzięcia udziału to 75 zł. Poniżej przedstawiamy program wystąpień wraz z tematami jakie zostaną poruszone przez prelegentów.

28.10.2017 r. - sobota

9:30 - przemówienia powitalne:

- Oficjalne otwarcie Konferencji przez JMR UJ Prof. W. Nowaka

- Prezes SITN-PZN Zuzanna Podgórna

- Konrad Wełpa, Kierownik Biura Sportu UJ, Członek Zarządu Głównego AZS

Prelekcje:

10:10 Funny CHMELAR - Doświadczenie zawodnicze a prowadzenie szkoleń narciarskich amatorów.

11:00 Izabella WYSOCKA - Polski program nauczania dzieci.

11:50 Nina PERNER - Pewność na stoku - gry i zabawy doskonalące technikę jazdy, indywidualne i grupowe.

13:00 -14:15 - przerwa obiadowa.

Prelekcje:

14:30 Piotr KAPUSTIANYK - Telemark - przyszłość czy przeszłość? Ewolucja i obowiązujące trendy.

15:20 Norbert MEISTER - Austriackie spojrzenie na szkolenie narciarskie.

16:10 Marek SZLACHTA - Akademickie zawody w narciarstwie alpejskim - ilość, jakość, uwarunkowania.

29.10.2017 - niedziela

Prelekcje:

10:00 Piotr STAWARZ - Pol-SKI program nauczania 2018.

10:50 Piotr GÓRNICKI - Zawodnik, instruktor, biznesmen - jak odnaleźć się w narciarskiej pasji.

11:45 Rafał WOŁK - Organizacja i działalność stacjonarnej szkoły narciarskiej na przykładzie ośrodka sportów zimowych Czarna Góra.

13:00 - podsumowanie konferencji.

13:15 - rozdanie certyfikatów.

fot. www.ski-konferencja.uj.edu.pl/zapisy

Źródło: ski-konferencja.uj.edu.pl

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%