Uniwersjada w Ałmatach: Poniedziałek bez medali dla Polaków

almaty2017_2017-01-19_01-41-26

Rywalizacja na Uniwersjadzie w Ałmatach powoli dobiega końca. Przed nami jeszcze dwa dni zmagań. Przyjrzyjmy się jak dzisiaj radzili sobie nasi reprezentanci.

Na trasy biegowe wybiegły sztafety. W rywalizacji pań 3×5 km nie mieliśmy niestety swoich przedstawicielek. Zwyciężyła Rosja przed Kazachstanem i Francją. Panowie zmierzyli się na dystansie 4×7,5 km. Najlepsi okazali się również Rosjanie, przed Kazachami i Czechami. Polacy uplasowali się na dziewiątym miejscu. Narciarki alpejskie zmierzyły się natomiast w slalomie. Najlepsza okazała się Białorusinka Maria Shkanova. Srebro powędrowało do Niemki Moniki Huebner, a brąz zdobyła Szwedka Louise Jansson. Katarzyna Mirek była 32., a Hanna Miśniakiewicz nie ukończyła zjazdu.

Poniedziałek przyniósł też kolejne zmagania na lodowej tafli. W biegu ze startu wspólnego najlepsza okazała się Rosjanka Anna Pristalova przed Japonką Nene Sakai i Koreanką Yejin Jun. Polki nie zostały sklasyfikowane. W rywalizacji meżczyzn złoto padło łupem Japończyka Seltaro Ichinohe. Srebro zdobył Koreańczyk Jinyeong Lee, a brąz Rosjanin Aleksandr Razorenov. Jedyny reprezentant Polski, Marcin Bachanek uplasował się na trzynastej pozycji. W Ałmatach odbyły się także finały w short tracku i curlingu kobiet i mężczyzn oraz hokeju na lodzie kobiet.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.