Uniwersjada w Ałmatach: Polscy skoczkowie na piątym miejscu

Magdalena Palasz

Piąte miejsce Magdaleny Pałasz i Przemysława Kantyki w konkursie mieszanym skoków narciarskich było najlepszym wynikiem minionego dnia na Uniwersjadzie. Sobota bez medalu pozwoliła utrzymać piąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Tego dnia w Ałmatach odbyło się jeszcze 6 finałów.

W rywalizacji drużyn mieszanych najlepszy okazał się pierwszy zespół Japonii. Drugie miejsce zajął pierwszy zespół Czech, a trzecia była druga drużyna japońska. W konkursie wzięło udział 12 drużyn, a indywidualnie najlepszą notę uzyskał Czech Cestmir Kozisek. Przemysław Kantyka był w tym zestawieniu trzeci, ustępując jeszcze tylko Michaiłowi Maksimoczkinowi. Czwarty wynik wśród pań osiągnęła natomiast Magdalena Pałasz.

W Ałmatach rywalizowano też między innymi na lodowej tafli. W biegu na 1000 metrów na wysokich miejscach uplasowały się Polki. Andżelika Wójcik była dziewiąta, a Aleksandra Milena Kapruziak szesnasta. Zwyciężyła Rosjanka Aleksandra Kachurkina przed Koreanką Kim Hyunyoung i reprezentantką Kazachstanu Yekateriną Aidovą. Dwóch reprezentantów mieliśmy też w rywalizacji mężczyzn na 10 000 m. Marcin Bachanek był szósty, a Daniel Tylka nie ukończył wyścigu. Medale padły łupem Włocha Davide Ghiotto, Japończyka Masahito Obayashi i Koreańczyka Hyunwoonga Moona.

Na trasach biegowych  odbył się sprint par mieszanych. Zwyciężyli gospodarze przed drugą drużyną Francji i Rosjanami. Polacy uplasowali się na jedenastej pozycji. Narciarze alpejscy zmierzyli się w slalomie gigancie. Złoto zdobył Włoch Giullo Giovanni Bosca, srebro Szwajcar Joel Mueller, a brąz trafił w ręce kolejnego Szwajcara Cedrica Nogera. Spośród Polaków najlepiej poradził sobie 28. Andrzej Dziedzic. Dominik Białorzycki był 49., a Jakub Kłusak nie ukończył wyścigu.

Źródło: informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.