Uniwersjada: Srebro dla Eweliny Marcisz!

W minioną sobotę w Strbskim Plesie rozpoczęła się 27 Zimowa Uniwersjada. Pierwszy medal dla Polski (srebrny) zdobyła Ewelina Marcisz w biegu sprinterskim stylem dowolnym. Na podium stanęły również Anastazja Słonowa z Kazachstanu oraz Swietłana Nikołajewa z Rosji.

Ewelina Marcisz do Anastazji Słonowej straciła tylko 0.18 sekundy. Na trzecim stopniu podium uplasowała się Swietłana Nikołajewa z Rosji, która do zwyciężczyni straciła 0.42 sekundy. Kolejne miejsca zajęły odpowiednio: Marion Buillet (Francja), Karolina Grohova (Czechy) i Leena Nurmi (Finlandia).

W zawodach wzięły udział jeszcze trzy reprezentantki Polski: Marcela Marcisz, Urszula Letocha i Justyna Mordaska. Jednak one swój udział w zawodach zakończyły na ćwierćfinale.

Pełne wyniki biegu kobiet

Maciej Staręga po bardzo dobrym biegu ćwierćfinałowym i półfinałowym ostatecznie zajął miejsce czwarte. Wyprzedziła go trójka reprezentantów Rosji: Andrey Larkov (złoty medal), Anton Gafarov (srebro) i Raul Shakirzianov (brąz). Staręga do zwycięzcy stracił ok. 4 sekund.

W biegu sprinterskim mężczyzn wystąpiło jeszcze trzech naszych reprezentantów: Konrad Motor, Jan Antolec i Mateusz Ligocki, którzy nie przeszli ćwierćfinału.