Uniwersjada: Avvakumova i Zografski złotymi medalistami!

ZografskiKolejny dzień Uniwersjady za nami. W dniu dzisiejszym rywalizowali m.in. skoczkinie i skoczkowie narciarscy. Złoty medal wśród kobiet powędrował do Iriny Awwakumowej, zaś wśród mężczyzn wygrał dobrze wszystkim znany z Pucharu Świata, Bułgar Vladimir Zografski.

Rywalizacja kobiet:

Irina Avvakumova była jedyną faworytką do złotego medalu na 27 Zimowej Uniwersjadzie. Przypomnijmy, że 23 – letnia Rosjanka stawała już na podium w Pucharze Świata kobiet. Avvakumowa oddała skoki na odległość 88,5 metra oraz 95,5 metra. Wyprzedziła drugą Yuke Kobayashi (83,5 metra i 84 metry) o 25 pkt.. Brązowy medal zdobyła Anastasiya Gladysheva, która w swoich próbach uzyskała 85,5 metra i 83,5 metra.

W konkursie kobiet udział wzięło 11 zawodniczek.

Pełne wyniki konkursu kobiet

Rywalizacja mężczyzn:

Mistrz Świata Juniorów z 2011 r. – Vladimir Zografski zdobył złoty medal na skoczni HS 100 w Strbskim Plesie. Bułgar w pierwszej serii poszybował na 95 metr, zaś w drugiej uzyskał 94 metry. Zdobywcą srebrnego medalu został Ilmir Hazetdinov (90 metrów; 94,5 metra), który w czasie konkursu z cyklu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen pokonał w parze Piotra Żyłę. Rosjanin stracił do Zografskiego 4.6 pkt.. Na trzecim stopniu podium uplasował się Evgeniy Klimov (92,5 metra; 91,5 metra; 241.7 pkt.).

Na kolejnych miejscach uplasowali się zawodnicy, którzy również występy w Pucharze Świata i Pucharze Kontynentalnym mają już za sobą. Czwarte miejsce zajął Mikhail Maksimochkin (dwukrotnie 90,5 metra; 235.3 pkt.). Na piątym miejscu znalazł się Junshiro Kobayashi (89,5 metra; 91 metry; 232.1 pkt.), a szóste miejsce należało do Mirana Zupancica (95,5 metra; 86,5 metra; 230.5 pkt.).

Najlepszym z Polaków był Stanisław Biela, który oddał skoki na odległość 91,5 metra oraz 91 metrów, co dało mu 7 miejsce. Tuż za nim uplasował się Andrzej Zapotoczny (89 metrów; 91 metry). Jakub Kot (87,5 metra; 88 metrów) zajął dopiero 15 pozycje. Grzegorz Miętus (34 miejsce) i Andrzej Gąsienica (36 miejsce) zawody zakończyli na pierwszej serii.