Uniwersjada 2015: Kobayashi i Kot najlepsi podczas treningów

fot.Patrycja Szczygielska
fot.Patrycja Szczygielska

W niedzielę 25 stycznia oficjalnie rozpoczęto treningi na skoczni w Strebskim Plesie, które mają przygotować zawodników do rywalizacji o jak najlepsze miejsca. Pierwszą serię treningów wygrał Japończyk Junshiro Kobayashi, drugą serię reprezentant Polski Jakub Kot.

Skok na odległość 86,5 m zapewnił zajęcie pierwszego miejsca zawodnikowi z Japonii w pierwszym treningu na skoczni HS 100. Tuż za nim uplasował się zawodnik pochodzący z Bułgarii Vładimir Zografski z rezultatem 86 m. Na najniższym miejscu z wynikiem 88,5 m był zawodnik Kazachstanu Sabirzhan Muminov. Tuż poza podium z rezultatem 86,5 m znalazł się Jakub Kot reprezentujący AZS Zakopane.

Kolejne miejsca zawodników z Polski to zajęte przez Grzegorza Miętusa 19 miejsce (79 m), Andrzeja Zapotocznego 22 miejsce (77,5 m) oraz Andrzeja Gąsienicę 23 miejsce (77,5 m).

Podczas drugiego treningu Jakub Kot lądując na 98 metrze zapewnił sobie pierwszą lokatę.Tuż za nim z odległością 96,5 m miejsce zdołał uzyskać Andrzej Zapotoczny, taki sam wynik uzyskał Vładimir Zografski, który został sklasyfikowany na trzecim miejscu. Prowadzący w pierwszym treningu Kobayashi tym razem zajął czwarty rezultat z odległością 94,5 m.

Grzegorz Miętus tym razem zajął dziesiątą lokatę z odległością 92,5 m, na 18 miejscu był Andrzej Gąsienica z odległością 90 m.

Pełne wyniki 1 treningu

Pełne wyniki 2 treningu

Źródło: www.winterszus.pl/www.wuni15.sportresult.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.