Umowa podpisana. Wkrótce ruszy przebudowa Średniej Krokwi

fot. zakopane.cos.pl

fot. zakopane.cos.pl

Jak informowaliśmy Was jesienią ubiegłego roku, Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem na wiosnę tego roku zaplanował start przebudowy kompleksu Średnia Krokiew. Wszystko idzie zgodnie z planem, bo dziś podpisano umowę z wykonawcą zadania.

W Zakopanem doszło dziś do podpisania umowy Centralnego Ośrodka Sportu z wykonawcą przebudowy kompleksu Średnia Krokiew. Zakłada ona przebudowę istniejących skoczni K-15, K-35, K-65 i K-85 oraz budowę nowej K-23 wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Powstanie również nowa kolej linowa służąca na potrzeby kompleksu. Koszt całości zadania przekroczy 44 mln zł. Inwestycja jest możliwa dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki. Szef resortu – Witold Bańka – rok temu zapowiedział, że przeznaczy na ten cel 40 milionów złotych.

– To kluczowe wsparcie potwierdza, że inwestycja bez wątpienia zalicza się do tych o strategicznym znaczeniu dla polskiego sportu. Zakopane będzie mogło poszczycić się jednym z najnowocześniejszych kompleksów na świecie, który może w istotny sposób przyczynić się do rozwoju skoków narciarskich w Polsce – mówi dyrektor COS-OPO w Zakopanem Sebastian Danikiewicz. W trakcie remontu skocznie nie będą całkowicie wyłączone z użytkowania. Proces treningowy młodych zawodników nie powinien zostać zachwiany latem.

Źródło: zakopane.cos.pl / informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.