Umowa podpisana. Wkrótce ruszy budowa nowego ośrodka w Jakuszycach

fot. www.radiowroclaw.pl

fot. www.radiowroclaw.pl

Niespełna dwa lata potrwać ma budowa Ośrodka Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Wreszcie udało się podpisać umowę i lada chwila ruszyć powinny prace.

Ponad 140 milionów złotych kosztować będzie wybudowanie Dolnośląskiego Centrum Sportu w Jakuszycach. Pieniądze na ten cel przekaże samorząd Dolnego Śląska oraz rząd, co potwierdził podczas konferencji prasowej wysłannik Rady Ministrów. W tym roku rząd przeznaczy 30 milionów złotych i deklaruje, że zarówno w 2020, jaki 2021, również planuje przekazać środki na inwestycje. Budowa miała ruszyć wiele miesięcy temu, ale z powodu problemów z wyłonieniem wykonawców opóźniała się. Teraz problemy wreszcie udało się zażegnać i wszystko wskazuje na to, że w I kwartale 2021 roku będziemy mogli podziwiać w Szklarskiej Porębie zupełnie nowy ośrodek, który będzie spełniał najnowsze światowe standardy.

W ramach tego zadania powstaną szatnie, miejsca noclegowe, smarowalnie nart, punkty gastronomiczne, basen, sala sportowa, podziemny parking, boisko z bieżnią, strzelnica biathlonowa i wiele innych użytecznych miejsc. Nowy ośrodek ma stać się areną zawodów na najwyższym poziomie, w tym Pucharu Świata i mistrzostw świata. Co ważne, w trakcie trwania robót, niemal wszystkie trasy będą dostępne dla zagorzałych sympatyków narciarstwa biegowego. – Prace budowlane obejmą Polanę Jakuszycką. Wszystkie trasy położone poza nią, czyli niemal wszystkie, będą dostępne przez cały rok. Zimowy, Letni i Rowerowy Bieg Piastów odbędą się zgodnie z planem – czytamy na stronie Biegu Piastów.

Źródło: Bieg-piastow.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.