Ukończono budowę pierwszej areny igrzysk w Pekinie. Chińczycy mylą ją ze skocznią narciarską

Jak podała agencja Xinhua ukończono budowę pierwszej areny wydarzeń podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. To rampa snowboardowego big air, która dla niezbyt specjalizujących się w sprawie chińskich dzienników, stała się skocznią narciarską. Miejsce będzie zatem gotowe na zaplanowane w grudniu pierwsze próby przedolimpijskie.

Mierząca 164 metry długości i maksymalnie 60 metrów wysokości rampa snowboardowego big air jest szeroka na 34 metry. To wyraźnie odróżnia ją od miejsca, w którym latają tak znani nam skoczkowie, ale nie przeszkodziło jednak chińskim dziennikom „China Daily” oraz „People’s Daily China” w nazwaniu jej skocznią narciarską. Temat podchwycił profil redakcji sportowej Agencji TVN – x-news.pl, twierdząc, że to tu Kamil Stoch powalczy o kolejne olimpijskie złoto.

Rampa zlokalizowana w kompleksie Shougang w zachodniej części Pekinu, tuż obok reaktorów miejscowej elektrowni. To jedna z dwóch nowych aren w strefie przygotowań do igrzysk w obrębie samego miasta, stworzonych specjalnie na imprezę. Inną jest owalna hala Narodowego Centrum Łyżwiarstwa Szybkiego. Zostaną na niej rozdane 4 medale, a po igrzyskach zostanie na swoim miejscu. Ma zostać wykorzystana do uprawiania także innych sportów.

Pierwsze próby przedolimpijskie w Shougang zaplanowano na dni 12-14 grudnia, kiedy zawita tu Puchar Świata FIS. Skocznia narciarska na IO w Pekinie znajdująca się w Guyangshu Nordic Center ma być gotowa do testów w 2020 roku zaplanowanych we wstępnym kalendarzu FIS, a obecnie pozostaje w trakcie konstrukcji, która potrwa jeszcze co najmniej kilka miesięcy.

Igrzyska olimpijskie w Pekinie zostaną zorganizowane w dniach 4-20 lutego 2022 roku. Chińskie metropolia będzie pierwszym miastem w historii, które było gospodarzem zarówno letnich, jak i zimowych igrzysk. Te pierwsze odbyły się tutaj w 2008 roku.

Źródło: Xinhua/China Daily/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.