Udany debiut polskich skoczkiń na mistrzostwach. Karpiel: “Dalej w to nie wierzę!”

fot. PZN

fot. PZN

W konkursie indywidualnym na skoczni HS109 w Seefeld wygrała Maren Lundby. Dwie polskie zawodniczki – Kamila Karpiel oraz Kinga Rajda, które debiutowały na Mistrzostwach Świata również zaprezentowały się z dobrej strony. Kamila zajęła 23 miejsce, natomiast Kinga uplasowała się na 34 pozycji.

Spośród Polek jako pierwsza na belce startowej zaprezentowała się Kamila Karpiel. Podopieczna AZS Zakopane w swojej pierwszej próbie uzyskała 97,5 metra, a tym samym zajęła 21 miejsce. Drugi skok był o cztery metry słabszy i nasza zawodniczka zanotowała lot w dół klasyfikacji o dwie pozycje. To jednak nie przyćmiło radości jaką pokazywała po konkursie.  – Jestem wniebowzięta, to jest mój najlepszy start. Dalej nie mogę w to uwierzyć. Jestem zadowolona z siebie  – mówiła z uśmiechem na twarzy. Przed polskimi zawodniczkami pozostał jeszcze start w konkursie mieszanym. – Myślę, że start w “mikstach” będzie nagrodą za cały sezon. Bardzo dużo ciężkiej pracy włożyłyśmy, żeby być tu gdzie jesteśmy. Do tych zawodów podejdziemy tak jak do każdych – skomentowała zawodniczka.

Kinga Rajda swój skok oddała bezpośrednio po swojej koleżance z drużyny. Niestety odległość 90.5 metra nie pozwoliła Polce wejść do finałowej serii. – W moich skokach brakuje tylko tego luzu i swobody. Pracuję nad tym z psychologiem, jest coraz lepiej, ale nie ma jeszcze zamierzonego efektu – skomentowała swoją próbę Polka. Tego samego czasami brakuje najlepszym skoczkom na świecie. – Jeszcze w piątek mamy trening, więc tam będę chciała poprawić to, co muszę. Szkoda, że nie udało się zakwalifikować do serii finałowej, lecz wiem, że będzie taka możliwość. Sam przylot tutaj daje mi bardzo dużą dawkę doświadczenia, które pomaga mi w walce ze stresem – mówiła zawodniczka ze Szczyrku.

Teraz Kinga Rajda i Kamila Karpiel muszą czekać na sobotni “mikst”, w którym wystąpią one oraz dwójka skoczków z męskiej kadry A. – Nie skupiam się na tym kto będzie startował z nami w tym konkursie. Skupiam się tylko i wyłącznie na treningu – powiedziała Rajda.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl
Jakub Balcerski

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.