Udane występy Polek w Saariselce, kolejne testy w Bruksvallarnie i Beitostoelen

Sobota była kolejnym dniem zmagań biegaczy i biegaczek narciarskich w Finlandii, Norwegii i Szwecji. Z punktu widzenia kibica znad Wisły najważniejsze były występy reprezentantek Polski w Saariselce, gdzie po raz kolejny podopieczne duetu Wierietielny-Kowalczyk pokazały się z bardzo dobrej strony.

Kadra polskich biegaczek przebywa obecnie w Finlandii, gdzie ma możliwość sprawdzenia swojej formy w zawodach FIS w Saariselce. Dziś zawodniczki rywalizowały, dość nietypowo, zarówno w sprincie stylem klasycznym jak i w biegu na 5 kilometrów techniką dowolną. W obu tych biegach z dobrej strony pokazały się młode reprezentantki Polski.

Rywalizację sprinterek wygrała Monika Skinder, która już w poprzednim tygodniu w Olos zasygnalizowała rosnącą formę. Na podium znalazła się także Urszula Łętocha, zajmując trzecie miejsce. Drugie miejsce przypadło Anastazji Kiryłowej z Białorusi. W finale biegła jeszcze jedna Polka – Weronika Kaleta (piąta lokata). Dziewiąta była Agata Warło.

Dwa miejsca na podium przypadły również naszym kadrowiczkom w biegu na 5 kilometrów stylem dowolnym. Zawody wygrała co prawda Austriaczka Teresa Stadlober, ale dwie kolejne pozycje zajęły reprezentantki Polski. Dwanaście sekund za plecami biegaczki ze Schladming finiszowała Izabela Marcisz, która wygrała rywalizację juniorek i uplasowała się na drugiej lokacie w ogólnej tabeli wyników. Trzecia była Justyna Kowalczyk z rezultatem gorszym od Stadlober o 26 sekund. Siódmy czas zanotowała Magdalena Kobielusz, a czternasty Eliza Rucka.

Wyniki biegu na 5 kilometrów

Wyniki sprintu

W sobotę biegano także w Szwecji i Norwegii. W Bruksvallarnie odbyły się biegi na dystansach 10 i 15 kilometrów techniką klasyczną, które wygrali Charlotte Kalla i Calle Halfvarsson. Szwedka wzięła tym samym rewanż za wczorajszą porażkę na dwukrotnie krótszym dystansie i dziś była nie do pokonania. Na drugim miejscu zawody ukończyła zaledwie 19-letnia Frida Karlsson (+25,2 sek), a na trzecim Stina Nilsson, dla której był to pierwszy oficjalny start w sezonie zimowym. Czwarta była wczorajsza zwyciężczyni – Ebba Andersson.

Wśród panów także nie było mocnych na reprezentantów gospodarzy. Triumfował Calle Halfvarsson przed Viktorem Thornem i Gustavem Erikssonem. Najlepiej z Polaków ponownie spisał się Dominik Bury, plasując się na 17. pozycji.

Wyniki biegu na 10 km kobiet

Wyniki biegu na 15 km mężczyzn

W Beitostoelen, po wczorajszych biegach dystansowych, przyszedł czas na rywalizację sprinterską. Zawody padły łupem faworytów, czyli Maiken Casperssen Falli i Johannesa Klaebo. Trzykrotna triumfatorka klasyfikacji sprinterskiej w finale wyprzedziła utalentowaną Kristine Stavaas Skistad i Lottę Udnes Weng. Na czwartym miejscu bieg ukończyła… biathlonistka Tiril Ekchoff.

W gronie mężczyzn wysoką formę potwierdził Johannes Hoesflot Klaebo, który w swoim stylu pokonywał kolejne metry trasy w Beitostoelen. Trzykrotny mistrz olimpijski wygrał finał, a na finiszu pokonał bardziej doświadczonych rodaków: Emila Iversena i Eirika Brandsdala.

Wyniki sprintu kobiet

Wyniki sprintu mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.