Uczczono pamięć Tadeusza Pawlusiaka w Szczyrku

W minioną sobotę na skoczniach Skalite w Szczyrku rozegrano Memoriał Tadeusza Pawlusiaka. Ponad 110 zawodników z Polski, Słowacji i Czech rywalizowało w konkursach zaliczanych do cyklu “Beskidzkie Nadzieje”. 

Same zawody podzielono na siedem kategorii, od najmłodszych po seniorów. I tak na obiekcie HS-44 rywalizowały Młodziczki (z rocznika 2004 oraz młodsze), Juniorzy D (2004-2005) i Juniorzy E (2006 i młodsi). HS-77 oblegana była natomiast przez Juniorki (2003 i starsze), Juniorów C (2002-2003), Juniorów B (2000-2001) oraz zawodników przypisanych do kategorii Open.

Na pierwszy ogień poszła rywalizacja na mniejszym z obiektów. Kategorię Juniorów E wygrał Czech z Roznowa pod Radhostem – Daniel Skarka. Wyprzedził dwóch Polaków z zakopiańskich klubów, Kacpra Jarząbka (TS Wisła) i Rafała Rafacza (AZS). Kolega Skarki z klubu, Filip Krenek okazał się być najlepszy wśród Juniorów D. Za nim uplasowali się Jan Rzadkosz (TS Wisła Zakopane) oraz reprezentant organizatorów Filip Gluza z SS-R LZS Sokoła Szczyrk. Wśród najmłodszych zawodniczek także triumfowała Czeszka – Lara Ulrichova z TJ Frenstat. Dominacji naszych południowych sąsiadów podczas Memoriału nie powstrzymały niestety ani Wiktoria Przybyła, ani Sara Tajner (obie SS-R LZS Sokół Szczyrk).

Reszta stawki kontynuowała zmagania na obiekcie HS-77. Tam w końcu Polacy dali o sobie znać i zwyciężyli w poszczególnych kategoriach. Najlepszy wśród Juniorów C okazał się być Adam Niżnik (TS Wisła Zakopane) przed Arkadiuszem Jojko (WSS Wisła) i Michałem Sochą (LKS Klimczok Bystra). Junior B to już zwycięstwo Krzysztofa Kiety z WKS-u Zakopane, który górował nad Szymonem Jojko (WSS Wisła) i Szymonem Pawłowskim (LKS Klimczok Bystra). Tutaj swoje zawody miały też Juniorki, gdzie wyższość nad rywalkami pokazała Anna Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice. Za nią znalazły się Kinga Rajda (SS-R LZS Sokół Szczyrk) oraz Kamila Karpiel (AZS Zakopane).

Zawody Open zostały zdominowane przez Pawła Wąska (WSS Wisła), który przy przewadze 9,5 punktu pokonał klubowego kolegę Bartosza Czyża. Do ciekawej sytuacji doszło przy przyznaniu 3 pozycji. Początkowo w wynikach widniało przy niej nazwisko Dominika Kastelika (SS-R LZS Sokół Szczyrk), ale spadł on na 5 miejsce po wprowadzeniu korekty jego odległości. Dzięki temu na podium znalazł się Krzysztof Łeba (AZS Zakopane).

Całe zawody poza rywalizacją sportową to także hołd składany olimpijczykowi i uczestnikowi Mistrzostw Świata Tadeuszowi Pawlusiakowi. Był on także dwukrotnym Mistrzem Polski, a jego styl skakania określano jako być może najlepszy w ówczesnych czasach w Polsce. Zmarł 16 kwietnia 2011 roku, w wieku 65 lat po długiej i ciężkiej chorobie.

Źródło : PZN

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.