Uciążliwy hałas na skoczni w Holmenkollen

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Puchar Świata na skoczni Holmenkollen uważany jest za jeden z najważniejszych punktów całego sezonu. Pod Oslo zjeżdżają się tłumy kibiców aby dopingować biegaczy narciarskich na trasach i skoczków. Jednak nie wszystkim taki stan rzeczy odpowiada. Podczas ostatnich konkursów skoków narciarskich sędziowie skarżyli się na zbyt duży… hałas. 

Dyskusja w Norwegii rozpoczęła się od wpisu 78-letniego Kjella Soerensena na jednym z portali społecznościowych, który od 27 lat pełni funkcje sędziego odległościowego. Na samym początku, Soerensen zaznacza, że nie ma problemów ze słuchem pomimo swoich lat. Sytuacja z tegorocznego Pucharu Świata, zmusiła wieloletniego sędziego do przerwania swojej kariery. – My, którzy byliśmy na schodach wzdłuż zeskoku, mieliśmy duże trudności w utrzymywaniu ze sobą kontaktu. Wielu widzów skarżyło się nam na wysoki poziom hałasu. Podczas przerwy w skokach kilku z nas odbyło wycieczkę na arenę biegową, aby towarzyszyć Theresie Johaug i spółce. Tam poziom dźwięku był całkiem normalny. Nasuwa mi się jeden wniosek: ostatni raz biorę pracę jako wolontariusz na arenie skoków!” – komentował na gorąco.

Wpis Kjella Soerensena spotkał się z uznaniem wśród kibiców a także innych osób z zaplecza technicznego, którzy potwierdzili to, że na ostatnich zawodach na skoczni było za głośno. W dalszych rozważaniach 78-latek piszę, że hałas zniszczył całą atmosferę jaka dotychczas panowała na Holmenkollen, ale zaznaczył, że chodziło mu głównie o zbyt głośną muzykę, nie o doping kibiców. W sumie na obiektach (biegowych i skoczni) obecnych było 19 200 widzów. W przypadku tak negatywnej opinii wydanej przez sędziego, nie mogło zabraknąć komentarza ze strony organizatorów. – Nie widziałem tego posta. Nie zauważyłem też, że były na to inne, podobne reakcje. Przeprowadzamy publiczne ankiety i oceniamy je później. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni, bo powinno być to fajne wydarzenie sportowe z dobrą produkcją. Osobiście jestem szczęśliwy. Ale trudno zaspokoić wszystkich 19 200 widzów. Uważam, że większości ludzi się podobało – odpowiedziała na słowa krytyki Emilie Nordskar, menadżer ds. komunikacji Holmenkollen Ski Festival.

Źródło: dagbladet.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.