Tymek Cienciała wygrywa ponownie Turniej Czterech Skoczni Dzieci!

0
fot. Andrzej Cienciała

Tymek Cienciała wygrał 20 edycje Turnieju Czterech Skoczni dla Dzieci, rozgrywanego na skoczniach w Niemczech i Austrii. 10-letni skoczek z Wisły sięgnął po czwarte z rzędu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Turnieju. Ponownie wygrał wszystkie cztery konkursy, a w swojej kategorii wiekowej jest niepokonany od 21 czerwca 2015 roku, kiedy triumfował w Hinzenbach.

Jeszcze przed ostatnim triumfem, po trzech konkursach w Berchtesgaden, Reit im Winkl oraz Bischofshofen, Tymek miał 138 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji Alexander Achleitnerem. W ostatnich zawodach Austriak był piąty, więc przewaga wzrosła aż do 193 punktów. W tegorocznej rywalizacji na Energie AG-Skisprung Arenie, Tymek znów nie dał szans rywalom. W pierwszym skoku poprawił o pół metra własny rekord skoczni – 22,5 metra.

Z powodu okrągłego jubileuszu Turnieju, ostatnim zawodom towarzyszyła specjalna oprawa. Tego samego dnia odbywały się treningi przed konkursem Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Młodzi skoczkowie mogli więc liczyć na większe zainteresowanie kibiców, a Tymek, stojąc na podium, poczuł się jak jego starsi koledzy.

fot. Andrzej Cienciała

Po odebraniu nagrody, Tymek Cienciała nie zwolnił tempa. Nocna podróż do domu nie przeszkodziła mu zająć na następny dzień trzeciego miejsca w zawodach w Bystrej. Tym samym powiększył swój dorobek pucharowy.

Źródło: Andrzej Cienciała

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.