Tymek Cienciała liderem Turnieju Czterech Skoczni Dzieci

żrodło: facebook.com/TymekCienciala
żrodło: facebook.com/ TymekCienciala

Tymoteusz Cienciała, nasz 7-letni skoczek z Wisły po dwóch zwycięstwach w konkursach z cyklu Turnieju Czterech Skoczni Dzieci, jest liderem tej rywalizacji. Swoje pierwsze zwycięstwo odniósł 21. czerwca na skoczni w Hinzenbach, a w sobotę 27. czerwca ponownie zwyciężył na skoczni w Bischofshofen. 

Tymek Cienciała w pierwszym konkursie na skoczni K7 w Hinzenbach wyprzedził drugiego reprezentanta Niemiec Bastiana Schmida o 31,9 pkt! Trzecie miejsce zajął wówczas Austriak  Maxinilian Vorderegger.

Wyniki wszystkich kategorii – Hinzenbach 

27. czerwca na skoczni K7 w Bischofshofen odbył się drugi konkurs z cyklu TCS Dzieci. Również i tym razem w swojej kategorii Tymek nie miał sobie równych. Drugi reprezentant gospodarzy Maxinilian Vorderegger stracił do niego aż 31,7 pkt. Trzecie miejsce zajął Louis Piard.

Wyniki wszystkich kategorii – Bischofshofen

Nasz młody zawodnik nie krył swojej radości na Facebooku, tym bardziej że swoje drugie zwycięstwo odniósł w swoje siódme urodziny.

– Skończyłem 7 lat! Kolejny konkurs z serii Turnieju Czterech Skoczni za nami. Tym razem w Bischofshofen w Austrii. Ponownie udało mi się wygrać. Cieszę się bardzo, że mogę zostać dalej leaderem tej wielkiej imprezy. Atmosfera była świetna. Kiedy siedziałem na belce przed skokiem, Pani przez mikrofon zaśpiewała mi z całym stationem Happy Birthday – no i odleciałem – odskoczyłem następnego o kilka metów. Piękny puchar za pierwsze miejsce, to wspaniały prezent na moje siódme urodziny. Rodzice dołożyli mi też trochę radości, bo zawieźli mnie w prezencie do Planicy, gdzie też oddałem kilka skoków m. in. na mamucie… A teraz w drogę na kikla dni pokąpać się nad wodą. No bo to w końcu początek wakacji. – napisał na Facebooku Tymek.

Bardzo cieszymy się z sukcesów naszego młodego zawodnika z Wisły i trzymamy kciuki w następnych zawodach!

źródło: kindervierschanzentournee.com / facebook.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.