Tym razem Marusarz. 26-latek kończy karierę

Fot. Facebook: Wojciech Marusarz

Fot. Facebook: Wojciech Marusarz

Kolejny z polskich kombinatorów norweskich kończy karierę. Tym razem rozbrat z uprawianiem sportu ogłosił Wojciech Marusarz. Jest to już trzeci zawodnik, który odchodzi po tym sezonie.

Najpierw, na łamach serwisu sport.pl, o zakończeniu kariery poinformował Paweł Twardosz. Kilka dni temu “narty na kołek odwiesił Adam Cieślar. Dziś z kolei, taką samą decyzję ogłosił Wojciech Marusarz. – Time to say goodbye. “Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść Niepokonanym”. Na pewno nie pokonał mnie sport, pokonało życie. Mimo chęci, motywacji i woli walki bez wsparcia finansowego nie dałem  już [rady – przyp. red] kontynuowania kariery – napisał w mediach społecznościowych zaledwie 26-letni, a były już zawodnik.

Największym sukcesem Marusarza jest złoty medal zdobyty w zawodach drużynowych podczas Uniwersjady w Ałmatach w 2017 roku. Startował on też na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, natomiast w zmaganiach Pucharu Świata nie zdołał nigdy wywalczyć punktów.

26-latek poinformował także o tym, że nie rozstaje się całkowicie ze sportem. – Nie rozstaję się ze sportem, teraz będzie inna rola, myślę, że też przysporzy wielu emocji, do zobaczenia – dodał.

Źródło: Wojciech Marusarz (Facebook)