Tylko czterech reprezentantów Polski na PK w Renie

Czterech reprezentantów Polski zobaczymy w rywalizacji w Renie w ramach zawodów Pucharu Kontynentalnego. W norweskiej miejscowości skakać będzie m.in. Maciej Kot, który minionego weekendu był dwukrotnie najlepszy podczas zmagań w konkursach tej rangi.

Kolejnym przystankiem w kalendarzu Pucharu Kontynentalnego 2019/2020 będą zawody rozgrywane w norweskiej Renie. W sobotę i niedzielę odbędą się dwa konkursy na dużym obiekcie. Jak na Twitterze poinformował Polski Związek Narciarski, do rywalizacji przystąpi czteroosobowa kadra reprezentacji Polski. W składzie biało-czerwonych nie zabrakło dwukrotnego triumfatora konkursów w Val di Fiemme Macieja Kota. Medalisty olimpijskiego zabraknie podczas Pucharu Świata w Lahti.  Maciej Maciusiak, trener kadry B, w rozmowie z dziennikarzem Sport.pl Łukaszem Jachimiakiem powiedział, że celem dla 28-latka mają być Raw Air oraz mistrzostwa świata w lotach.

Podczas zmagań w Pucharze Kontynentalnym swoją formę sprawdzi także inny ze skoczków kadry A Stefan Hula. W Renie walczyć będą również Tomasz Pilch, który w Val di Fiemme po raz pierwszy w tym sezonie zdobył punkty PK, oraz Andrzej Stękała.


Źródło: PZN

Obserwuj