Twórca pierwszych sukcesów Ammanna z ważną funkcją w FIS

W szwajcarskich skokach dojdzie do ważne zmiany. Dotychczasowy dyrektor Berni Schödler odchodzi, bo dostał ważną funkcję w szeregach Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Szwajcarska Federacja Narciarska poszukuje nowego dyrektora ds. skoków. Berni Schödler funkcję tę pełnić będzie do lipca tego roku. Później obejmie stanowisko w Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Jak donosi nzz.ch, Berni będzie koordynatorem Pucharu Kontynentalnego i Mistrzostw Świata Juniorów. To ma być jednak połowa jego obowiązków. Na razie nie wiadomo, czy jeszcze ma się zajmować.

Berni Schödler pracuje w krajowym związku narciarskim od 1997 roku, w latach 2000-2007 był trenerem reprezentacji, a następnie przez rok był odpowiedzialny za młodszych adeptów skoków. Przez dwa lata pełnił także funkcję asystenta reprezentacji Rosji.

Największym sukcesem Schödlera było doprowadzenie Simona Ammanna do dwóch pierwszych złotych medali olimpijski w Salt Lake City 2002. Za jego kadencji Ammann został także mistrzem świata w Sapporo 2007. Świetnie w czasach Berniego spisywał się także Andreas Küttel, który wygrywał zawody Pucharu Świata i stawał na podium.

Źródło: nzz.ch

Mateusz Król
Obserwuj