TVP poszerza ofertę dla fanów narciarstwa biegowego

uid_96713a7c69e324c74a0f2132c024274c1440148988639_width_700_play_0_pos_525_gs_0Świetna wiadomość dla fanów narciarstwa biegowego. TVP Sport w przyszłym sezonie pokaże nie tylko zmagania biegaczy w Pucharze Świata, ale także maratony Ski Classics. 

Justyna Kowalczyk przed tym sezonem mówiła, że zimą będzie skupiała się przede wszystkim na maratonach, które do Pucharu Świata nie są zaliczone. Niektórzy kibice mogli odczuwać niesmak, gdyż dotąd żadna polska telewizja nie przeprowadzała relacji z tych wydarzeń. Od przyszłego sezonu ma się to zmienić. Telewizja Polska poinformowała, że nabyła prawa do pokazywania Ski Classics przez najbliższe trzy zimy. – Bardzo się cieszę, że teraz będziemy również pokazywać narciarzy z żelaza czyli maratończyków a wraz z nimi rzesze amatorów i fanatyków tego sportu! – komentował decyzję na Facebooku, Justyna Kowalczyk.

Ski Classics to cykl z wieloletnią tradycją dla narciarzy zawodowych i amatorów. W skład cyklu wchodzi 10 biegów na terenach różnych krajów Europy, rozgrywanych od grudnia do kwietnia. Nasz mistrzyni Olimpisjka jest pewna, że decyzja TVP rozszerzy popularność biegów narciarskich w naszym kraju. – Jestem pewna, że wielu z Was złapie biegówkowego bakcyla – pisała na swoim profilu na FB.

Harmonogram imprez Ski Classics w sezonie 2015/2016

Źródło: sport.tvp.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.