Turniej Sylwestrowy w Ljubnie bez Kingi Rajdy

fot. PZN

Trener reprezentacji Polski kobiet – Łukasz Kruczek, ogłosił skład na pierwszą edycję Turnieju Sylwestrowego w Ljubnie. Na starcie zabraknie Kingi Rajdy, która będzie trenować w Polsce.

fot. PZN

Bez Kingi Rajdy w Ljubnie

Za nami cztery weekendy zmagań w Pucharze Świata kobiet. W najbliższych dniach zawodniczki czeka premierowa edycja Turnieju Sylwestrowego Ljubnie. Na starcie nowego mini-turnieju nie zabraknie reprezentantek Polski. Trener Łukasz Kruczek zdecydował, że na kompleksie Logarska Dolina (HS 94) zaprezentuje się dwórka jego podopiecznych – mistrzyni Polski – Nicole Konderla oraz trzecia zawodniczka ostatniego krajowego czempionatu – Anna Twardosz. Zabraknie z kolei drugiej na Wielkiej Krokwi – Kingi Rajdy, która odbędzie indywidualny trening.

– Zdecydowaliśmy, że Kinga Rajda pozostanie w treningu i ustabilizuje skakanie. Skocznia w Ljubnie jest jedną z najmniejszych i Kinga miewała na niej problemy, stąd decyzja o kontynuowaniu treningów przed powrotem do kolejnych zawodów międzynarodowych – poinformował szkoleniowiec z Buczkowic.

Polskie skoczkinie podczas tegorocznej edycji Pucharu Świata niestety nie zachwycały. Jedyną punktującą zawodniczką była Kinga Rajda, która zainkasowała dwa oczka za 29. lokatę w niemieckim Klingenthal. Dodajmy również, że podczas przedświątecznej rywalizacji w austriackim Ramsau w konkursowej “40” zabrakło choćby jednej z reprezentantek Polski.

Przypomnijmy, że w ramach Turnieju Sylwestrowego zawodniczki czekają dwa konkursy indywidualne, które zostaną rozegrane w najbliższy piątek oraz sobotę w tzw. systemie KO.

źródło: PZN