Turniej Czterech Skoczni w TVP1!

fot. logo tvp.pl
fot. logo tvp.pl

Na to wydarzenie czekają wszyscy kibice sportów zimowych. Dzień po świętach Bożego Narodzenia kwalifikacjami w Oberstdorfie rozpoczyna się TCS. Telewizja Polska pokaże wszystkie konkursy, a dodatkowo także wybrane kwalifikacje.

Jest tylko jeden taki turniej w skokach narciarskich, który cieszy się największą. To właśnie od TCS rozpoczęła się wielka kariera Adama Małysza. Skoczek z Wisły pozostaje jedynym Polakiem, który okazał się najlepszy w klasyfikacji generalnej zawodów w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen. Jego wyczyn miał powtórzyć w tym sezonie Kamil Stoch. Niestety, podwójnemu mistrzowi olimpijskiemu, mistrzowi świata i zwycięzcy PŚ szyki pokrzyżowała kontuzja. Kto tym razem okaże się najlepszy? Przed rokiem wygrał Austriak Thomas Diethart, który teraz nie błyszczy w PŚ. Co pokaże obecny lider PŚ Anders Fannemel? A może najlepszy okaże się typowany do zwycięstwa przez Adama Małysza Roman Koudelka?

Turniej Czterech Skoczni skomentują z Niemiec i Austrii: Marek Rudziński i Sebastian Szczęsny, a reporterem TVP Sport będzie Michał Regulski. Studio z Warszawy prowadzić będą: Maciej Jabłoński (konkursy niemieckie) i Maciej Kurzajewski (zawody w Austrii).

Plan transmisji (wszystkie na żywo):

27.12 – Oberstdorf – kwalifikacje – godz. 16:15

28.12 – Oberstdorf – konkurs – godz. 16:15

31.12 – GaPa – kwalifikacje – godz. 13:40

1.01 –  GaPa – konkurs – godz. 13:55

3.01 –  Innsbruck – kwalifikacje – godz. 13:35

4.01 –  Innsbruck – konkurs – godz. 13:35

6.01 –  Bischofshofen – konkurs – godz. 16:00

Źródło: sport.wp.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.