Turniej Czterech Skoczni nie jest zagrożony

fot. Wiktoria Wnętkowska

Organizatorzy 67. Turnieju Czterech Skoczni odetchnęli z ulgą. Międzynarodowa Federacja Narciarska dała zielone światło do przeprowadzenia tej prestiżowej imprezy.

Cztery areny najbardziej prestiżowego turnieju w skokach narciarskich gotowe na przyjęcie najlepszych zawodników świata. FIS dała dziś zielone światło. To oznacza, że białego puchu w Oberstdorfie, Ga-Pa, Innsbrucku i Bischofshofen nie brakuje. – Mamy wystarczająco dużo śniegu we wszystkich czterech miejscach i już zaczynamy od przygotowania skoczni – powiedział Johann Pichler, prezes Turnieju Czterech Skoczni. W Oberstdorfie, gdzie odbędzie się pierwsza impreza, przygotowania trwają w najlepsze. – Zimne noce w zeszłym tygodniu nadeszły w samą porę i dzięki temu możemy doskonale przygotować skocznie już w tym tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia – mówił dr Peter Kruijer, przewodniczący komitetu organizacyjnego w Oberstdorfie.

Nie słabnie też zainteresowanie imprezą, szczególnie w Niemczech. W Oberstdorfie zostały tylko bilety na kwalifikacje, a popyt jest również wysoki w innych miejscach. – Przedsprzedaż idzie tak dobrze, jak nigdy dotąd – mówi Michael Maurer, przewodniczący komitetu organizacyjnego w Ga-Pa. gdzie odbędzie się tradycyjny konkurs noworoczny. Tej zimy organizatorzy spodziewają się ponad 100 000 fanów podczas wszystkich konkursów.

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.