Turniej Czterech Skoczni na start. Gdzie i o której obejrzeć konkurs w Oberstdorfie? Transmisje TV, stream online

fot. Tomasz Markowski

Już dziś, w czwartek 29 grudnia, rozpocznie się pierwszy konkurs 71 Turnieju Czterech Skoczni. Na polskich kibiców czekają wielkie emocje, wszyscy liczymy bowiem na triumf lidera PŚ, Dawida Kubackiego. Nie bez szans są również pozostali nasi skoczkowie. Przedstawiamy, gdzie będzie można obejrzeć dzisiejszą rywalizację.

fot. Tomasz Markowski

Granerud vs Kubacki

Najlepsi skoczkowie świata walkę o Złotego Orła rozpoczną tradycyjnie od konkursu w Oberstdorfie. Wczoraj na Schattenbergschanze odbyły się treningi i kwalifikacje, w trakcie których kapitalną formę zaprezentował Halvor Egner Granerud. Norweg zdecydowanie wygrał obie serie, w których wziął udział. Nic zatem dziwnego, że to właśnie on uznawany jest za głównego rywala Kubackiego w walce o końcowy triumf. Lider PŚ wygrał w środę jedną z serii treningowych, a w kwalifikacjach zajął drugą pozycję. Do rywalizacji o zwycięstwo z pewnością planują się włączyć pozostali zawodnicy z czołówki obecnego sezonu Pucharu Świata. Należy tu wymienić przede wszystkim Anze Laniska, ale również naszego Piotra Żyłę. Groźni będą także Niemcy, na czele z Karlem Geigerem. Gospodarze czekają na swój pierwszy triumf w turnieju od słynnego zwycięstwa Svena Hannawalda w 2002 roku.

Chory Kraft, mocny Stoch

Znak zapytania należy za to postawić przy nazwisku Stefana Krafta. Trzeci w klasyfikacji generalnej PŚ Austriak zmaga się z przeziębieniem i niewiele brakowało, aby nie zakwalifikował się wczoraj do konkursu. Jeśli jego stan zdrowia się nie poprawi, to może stracić szansę na Złotego Orła już w pierwszych zawodach. My możemy za to cieszyć się z coraz lepszej formy Kamila Stocha. Trzykrotny triumfator TCS zajął w kwalifikacjach 6 pozycję, a jego skoki wyraźnie się poprawiają. Po cichu liczymy zatem, że Kamil dołączy do Dawida i Piotra w walce o najwyższe lokaty. Czwartek w Oberstdorfie rozpocznie się od serii próbnej o godzinie 15. Pierwszy konkurs 71 TCS zaplanowano natomiast na 16:30. Transmisja w TVN, Eurosporcie 1 oraz w Playerze.

Czwartek, 29 grudnia

  • 15:00 – seria próbna
  • 16:30 – konkurs TCS w Oberstdorfie – TVN (15:55), Eurosport 1 (16:00), Player.pl (16:15)

Źródło: informacja własna