Turniej Czterech Skoczni dla kobiet? To możliwe

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Dyrektor niemieckiej drużyny narodowej w skokach Horst Hüttel przewiduje, że kobiety będą mogły wziąć udział w Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2021/22.

Wiele skoczkiń narciarskich nalega na równą ilość konkursów dla kobiet i mężczyzn w tym sporcie. Ta walka pań o zostanie pełnoprawnymi członkiniami świata skoków narciarskich trwa nadal. Dla wielu z nich wzięcie udziału w niemiecko – austriackim turnieju jest ogromnym marzeniem i celem. Jak informuje Sport.de, dyrektor niemieckiej drużyny narodowej w skokach Horst Huettel przewiduje, że te aspiracje mogą się spełnić już w sezonie zimowym 2021/22.

– Z mojego punktu widzenia kobiety mają wielką szansę na integrację w dniu kwalifikacji w sezonie 2020/21 – powiedział Huettel. Do tej pory zawody Turnieju Czterech Skoczni odbywały się tylko dla mężczyzn na przełomie roku. – Pomiędzy czterema lokalizacjami panuje pełna zgoda co do tego,  że chcą zorganizować turniej dla pań – podkreślił. Wspomniał również o kłopotach technicznych, z którymi trzeba się będzie zmierzyć. – Niestety obecnie w Garmisch-Partenkirchen i Innsbrucku nie mamy reflektorów – przyznał. Uniemożliwia to więc odbywanie się konkursów późnym wieczorem.

Norweska skoczkini narciarska Maren Lundby jest zachwycona tym pomysłem. – To bardzo dobre wieści! Myślę, że to fantastyczne, ja zawsze marzyłam o wzięciu udziału w Turnieju Czterech Skoczni. To byłoby niewiarygodnie dobre dla ogólnego zainteresowania skokami i coś, dzięki czemu wszystkie dziewczyny poczułyby się docenione – ekscytowała się zawodniczka. – Rozumiem, że włączenie nas już w tym roku może być niemożliwe. Jednak sam fakt, że jest to omawiane w kontekście przyszłego roku, wydaje mi się piękny. Daje mi dużo motywacji, żeby w najbliższym czasie dać z siebie wszystko – napisała Lundby w rozmowie z NTB, jak podaje Aftenposten.no.

Źródło: sport.de/aftenposten.no.