Turniej Czterech Skoczni bez Wellingera?!

Andreas WellingerNiestety, również z Niemiec doszły dzisiaj do nas złe wiadomości. Kolejny skoczek musi zrobić sobie przymusową przerwę w treningach. Jest nim Andreas Wellinger, który podczas ostatnich zawodów w fińskim Kuusamo miał groźnie wyglądający upadek. Kontuzja, której doznał jest dużo poważniejsza niż myślano!

Początkowo w szpitalu w Kuusamo nie stwierdzono u młodego, 19-letniego zawodnika poważniejszych obrażeń wewnętrznych. Pacjent uskarżał się za to na ból głowy i barku. Po powrocie do domu przeszedł szczegółowe badania w jednej z niemieckich klinik. Niemiecki Związek Narciarski (DSV) poinformował dzisiaj, że kontuzja barku, powstała na skutek upadku w poprzednich zawodach Andreasa Wellingera jest bardzo poważna. Nie będzie on mógł trenować przez najbliższe dwa, trzy tygodnie. Nie jest również pewne to czy wystartuje w zbliżającym się Turnieju Czterech Skoczni, który zaczyna się 27 grudnia w Oberstdorfie.

Andreas Wellinger jest kolejnym kontuzjowanym skoczkiem w tym sezonie. Przypomnijmy, że nasz dwukrotny Mistrz Olimpijski – Kamil Stoch przejdzie jutro operacje stawu skokowego. Po upadku w Kuusamo na starcie najbliższych zawodów nie zobaczymy Anze Laniska. Phillip Sjoeen, który doznał kontuzji w Klingenthal również nie wystartuje jeszcze w Lillehammer.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.