Turniej Czterech Skoczni bez Andreasa Wellingera!

Andreas WellingerNiestety złe informacje przyszły dzisiaj popołudniu z Niemiec. Kontuzja Andreasa Wellingera okazała się być na tyle groźna, że potrzebna była operacja. Andreas będzie musiał zrobić sobie przymusową przerwę od skakania, która może potrwać nawet 8 tygodni! Pewne jest, że nie wystąpi w Turnieju Czterech Skoczni!

Jeszcze dwa dni temu, Niemiecki Związek Narciarski (DSV) informował, że kontuzja młodego zawodnika jest poważna ale nie będzie potrzebna operacja. Powrót Wellingera planowany był na Turniej Czterech Skoczni. Dzisiaj w jednym ze szpitali w austriackim Innsbrucku, Andreas Wellinger został poddany operacji obojczyka. Przypomnijmy, że w miniony weekend w Kuusamo, niemiecki skoczek upadł zaraz po wyjściu z progu. W szpitalu w Finlandii nie stwierdzono poważnych obrażeń i zawodnik mógł wrócić wraz ze swoją drużyną do Niemiec.

Werner Schuster zapytany o stan zdrowia 19 – letniego skoczka potwierdził tylko jego dłuższą przerwę w treningach – Jego przerwa potrwa zdecydowanie 8 tygodni. Turniej Czterech skoczni odbędzie się bez niego – informuje trener reprezentacji Niemiec.

Andreas Wellinger nie traci jednak optymizmu. Na swoim profilu na facebooku opublikował zdjęcie po operacji, a także napisał: “Co Cię nie zabiję to Cię z mocni”.

Źródło: fis-ski.com/facebook.com/AndreasWellinger 

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.