Tureccy skoczkowie wystąpią w Pjongczang?

fot. yle.fi

fot. yle.fi

Obecnie pracujący w Turcji fiński trener Pekka Niemelae wierzy, że jego skoczkowie mogą po raz pierwszy w historii wystartować podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

To może być przełomowy moment dla tureckich skoków narciarskich. Reprezentanci tego kraju najprawdopodobniej dostaną szansę pokazać się szerszej publiczności podczas zbliżających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Taką informację portalowi IS.fi przekazał trener Pekka Niemelae. – Kiedyś wydawałoby się to niemożliwe, jednak występ moich podopiecznych w Pjongczang jest wielce prawdopodobny – powiedział fiński szkoleniowiec Turków podczas zgrupowania w Oberstdorfie.

Niemelae niejednokrotnie udowadniał, że zależy mu na rozwoju skoków w Turcji. Kiedy tylko wyremontowano zniszczone skocznie w Erzurum, Fin namówił federację do rekrutacji pięćdziesięciu zawodników w wieku od siedmiu do dziesięciu lat. Jeśli jego podopieczni wystartują w Pjongczang, to być nie będzie problemu z udziałem w kolejnej Olimpiadzie. Erzurum poinformowało bowiem, że zamierza starać się o Igrzyska w 2026 roku.

Źródło: IS.fi

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.