Tureccy skoczkowie mają nowego trenera. Peterka nie przedłużył umowy

fot. govori.se

fot. govori.se

Jak informuje portal Siol.net, Primoż Peterka nie jest już trenerem tureckich skoczków. Słoweniec nie przedłużył umowy. Schedę po nim przejmie jego rodak – Nejc Frank.

Niezbyt długo potrwała przygodą Primoża Peterki z tureckimi skokami. Były słoweński mistrz w styczniu związał się umową z tamtejszą federacją, a już wiosną się pożegnał. – Nie jestem już z Turkami, nie przedłużyłem kontraktu, miałem ofertę, ale nie zdecydowałem – powiedział Peterka w rozmowie z serwisem Siol.net. O tym, że Primoż może przestać tę funkcję mówiło się już w marcu, kiedy po raz czwarty odebrano mu prawo jazdy za jadę pod wpływem alkoholu. Dzisiaj sam zainteresowany informuje, że wciąż będzie trenerem. Na informację kogo miałby szkolić, musimy jeszcze poczekać.

Nowym trenerem Turków został Nejc Frank, który pełnił niegdyś rolę asystenta Gorana Janusa w kadrze Słowenii. – – Aktualnie pod okiem Nejca i Sameta skończyliśmy trening siłowy i zaczęliśmy treningi na naszych skoczniach w Erzurum – powiedział lider tureckich skoczków Fatih Arda Ipcioglu w rozmowie z portalem Skijumping.pl. Olimpijczyk z Pjongczangu potwierdził, że skoki w jego kraju mają się coraz lepiej. – W kadrze A mamy czterech zawodników, ale zaplecze jest coraz liczniejsze – mówił.

Źródło: Siol.net/Skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.