PŚ w Wiśle. Inauguracja sezonu z trzema Polkami. Będzie debiut w kadrze

fot. Anna Karczewska/PZN

Już 4 listopada na skoczni im. Adama Małysza (HS 134) zawodnicy i zawodniczki zainaugurują zmagania w ramach zimowego Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Beskidach zobaczymy również polskie skoczkinie. Jedna z nich po raz pierwszy w karierze wystąpi w zawodach elity.

fot. Anna Karczewska/PZN

16-latka zadebiutuje w zawodach elity

Trener Szczepan Kupczak zdecydował, że w Wiśle wystąpią trzy jego podopieczne. Liderką Biało-Czerwonej ekipy będzie Nicole Konderla. Skoczkini z Wisły minionego lata bardzo dobrze spisała się w międzynarodowych zawodach. Była dwukrotnie druga podczas zawodów FIS Cup w Szczyrku, a tydzień później była bezkonkurencyjna w szwajcarskim Einsiedeln. W Letnim Grand Prix punktowała we wszystkich konkursach, w których wzięła udział. Zajęła osiemnastą i piętnastą lokatę w Wiśle. Na tej samej pozycji finiszowała również w niemieckim Klingenthal. Ponadto w październiku okazała się najlepsza w krajowym czempionacie na Średniej Krokwi w Zakopanem.

O punkty powalczy też Kinga Rajda, która podczas lipcowej rywalizacji w Beskidach również znalazła się w czołowej “30”. Ponadto punktowała także na trzecioligowym froncie.

Skład uzupełnia 16-letnia Sara Tajner, dla której będzie to debiut w zawodach Pucharu Świata. Młoda zawodniczka zdobyła niedawno brązowy medal podczas krajowej rywalizacji w Zakopanem, a wcześniej zajęła dwudziestą ósmą lokatę podczas jednego z konkursów FIS Cup.

Przypomnimy, że w Wiśle zawodniczki wystartują w dwóch konkursach indywidualnych (5-6.11).

źródło: PZN