Trzeci przystanek w Tour de Ski. Czas na biegi w Val di Fiemme (listy startowe)

Dzień wytchnienia, z jakiego najlepsi biegacze mogli cieszyć się podczas tegorocznej edycji Tour de Ski, szybko mija. Zawodnicy przenieśli się w tym czasie do Val di Fiemme, gdzie jutro zmierzą się w biegu ze startu wspólnego. Znamy już oficjalne listy startowe.

Rywalizacja biegaczek narciarskich początkowo zapowiadała się dość jednostronnie – Therese Johaug podczas pierwszych etapów wydawała się bardzo mocna. Jednak noworoczny bieg pościgowy pokazał, że powracająca po chorobie Ingvild Flugstad Oestberg jest w stanie ją pokonać w biegu dystansowym. Panie przebiegną identyczny dystans, jak w Nowy Rok (10 kilometrów), a dość podobna formuła zawodów (start wspólny, a nie interwałowy) daje nadzieję Oestberg na odrobienie choć części z 22 sekund straty do rodaczki. Na starcie staną też dwie inne zawodniczki ze stratą poniżej minuty do Johaug – Heidi Weng z Norwegii i Rosjanka Natalia Niepriajewa. Wśród 47 biegaczek nie ma już natomiast reprezentantek Polski.

lista startowa – bieg kobiet

Bieg panów pokaże, czy Johannes Hoesflot Klaebo jest jeszcze w stanie dotrzymać kroku biegaczom z Rosji. Aleksander Bolszunow i Siergiej Ustiugow zamienili się miejscami na czele imprezy, a Norweg traci do Bolszunowa 26 sekund. Jednym z faworytów biegu będzie też Fin Iivo Niskanen (numer 6, minuta i 10 sekund straty do lidera). W gronie 63 biegaczy zgłoszonych do biegu na 15 kilometrów są Dominik Bury (29. w generalnej klasyfikacji, numer 41) i jego brat, Kamil Bury (51. w “generalce”, numer 60).

lista startowa – bieg mężczyzn

Zawody w Val di Fiemme rozpoczną się o 13:15 biegiem kobiet, natomiast panowie wystartują o 15:15.

źródło: fis-ski.com/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.